Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że 29 września 2024 r., odbędzie się XI Biesiada nad Morawskim Łęgiem – Prezentacja Tradycji Kulinarnych Podkarpacia. Jak co roku wydarzenie organizowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Urząd Gminy w Jarosławiu
odbędzie się w Morawsku (gm. Jarosław). Wydarzenie ma charakter konkursu i skierowane jest
do Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów z terenu województwa podkarpackiego. Celem konkursu jest promowanie i zachowanie dziedzictwa kulinarnego poszczególnych miejscowości Podkarpacia w autentycznej, tradycyjnej formie, poprzez ukazanie dawnych, prostych potraw kuchni wiejskiej, przygotowanych z aktualnie dostępnych i sezonowych składników.

Tegorocznym tematem konkursu są potrawy tradycyjne z wykorzystaniem kapusty oraz potrawy inspirowane dawną kuchnią ludową. Wzorem minionej edycji „Biesiady”,  przyznana zostanie również dodatkowa nagroda za wystrój stoiska. Jak co roku zachęcamy do urozmaicenia stanowisk przetworami domowymi, takimi jak konfitury, soki, kiszonki czy marynaty w ramach Kiermaszu produktów z domowej spiżarni z przeznaczeniem do sprzedaży. Na zgłoszenia czekamy do 16 września br., a szczegółowe informacje znajdują się w załączonym Regulaminie. Informacji na temat wydarzenia udziela Katarzyna Medelczyk-Szkółka – specjalista ds. edukacji kulturowej CK, tel. 16 6782009, wew. 533, e-mail: k.medelczyk@ck.przemysl.pl.

Załączniki do pobrania:

Załącznik do Regulaminu