W czwartkowy wieczór, 25 maja po raz kolejny grono sympatyków poezji spotkało się w Klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu na „Przystanku Poezja”. Gościem organizowanego już po raz 57. spotkania była  Ewelina Łopuszańska – poetka i animatorka kultury z Rzeszowa. Specjalnie na tę okazję został wydany przez Centrum Kulturalne zeszyt poetycki z wierszami poetki zatytułowany „Słowa strzeliste”. To właśnie z tego zbiorku oraz z wydanych wcześniej przez nią tomików wysłuchano wierszy, które przybliżyły jej piękny poetycki dorobek.

Ewelina ŁOPUSZAŃSKA debiutowała w antologii „Rzeszów w poezji” w roku 2010. Pierwszy tomik poetycki „Ewoliny” wydała w 2013 r. Otrzymała za niego nagrodę Związku Literatów Polskich oddział w Rzeszowie „Za najlepszy debiut Podkarpacia”. W sumie  wydała 5 tomików poezji, były to „Dotyk Kamienia”, „Pocztówki”, „Dym z komina”  i  ostatni piąty  zatytułowany „Istota Ciszy”, który ukazał się we wrześniu 2022 r. Jej wiersze przeczytać można też w dwóch zeszytach poetyckich  z serii „Tramp Poeta” z 2019.  Opublikowano je ponadto w wielu antologiach m.in. w „Antologii poetów Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury”, na łamach prasy regionalnej i w Internecie.  Jest laureatką licznych konkursów poetyckich. Czynnie uczestniczy w wydarzeniach artystycznych miasta Rzeszowa, jest także aktywnym członkiem wielu stowarzyszeń kulturalnych m.in. Klubu Poetów Podkarpacia „Perły”, Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie, Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej i Grupy Literackiej „Słowo” w Mielcu.

W 2020 r. odznaczona została odznaką „Za zasługi dla kultury polskiej”.

Strofy poezji, które podczas „Przystanku Poezja” prezentowała sama Autorka,  przeplatane były piosenkami o miłości w wykonaniu działającego przy CK Zespołu Trio X, który wystąpił w składzie: Agnieszka Marcińczak, Monika Haśkiewicz i Gabriela Domanasiewicz.

Niezwykła atmosfera spotkania była niewątpliwie dla jego uczestników „przystankiem” na chwilę oddechu, podczas którego można było poddać się magicznemu nastrojowi tego wieczoru.

Autorce dziękujemy za miłe chwile i życzymy powodzenia oraz samych sukcesów w dalszej pracy twórczej.