VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek - Kalwaria Pacławska

w Kalwarii Pacławskiej

Dominika Ostałowska foto Mateusz Zelnik

Elżbieta Przystasz, dr hab. prof. UJK

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończyła także Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie   i Podyplomowe Studia Emisji Głosu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Umiejętności doskonaliła u światowej sławy artystów: Ruth Holton, Uwe Gronostaj, Helmuth Rilling. W 2005 r. uzyskała tytuł doktora sztuki w dyscyplinie artystycznej dyrygentura, a  w roku 2020 otrzymała  stopień doktora habilitowanego  w dziedzinie sztuki, w dyscyplinie  sztuk muzycznych. Od 1997r. pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej im. W. Kossakowej w Sanoku gdzie pełni funkcję kierownika sekcji kameralistyki, wokalistyki i promocji szkoły. W latach 2002 - 2020r. pracowała na stanowisku adiunkta i pełniła funkcję kierownika Zakładu Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej w Państwowej Uczelni im. J. Grodka w Sanoku. W 2012 r. objęła funkcję dyrektora Szkoły Muzycznej I st. w Dydni. Od 2020 r. zatrudniona jest na stanowisku profesora w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest założycielką i dyrygentem Sanockiego Chóru Kameralnego oraz Podkarpackiej Orkiestry Kameralnej.      Z powyższymi zespołami dokonała wielu światowych i polskich prawykonań oraz nagrań dzieł:

Piotr Pałka, Paweł Bębenek - „Oto Matka Twoja – Oratorium Kalwaryjskie”, Michał Jurkiewicz – Oratorium „Vigilamus, Jerzy Mądrawski – „Koncert na akordeon, orkiestrę smyczkową i kotły”, Andrzej Głowienka – Oratorium ku czci Św. Jana Pawła II  - „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”, Andrzej Mozgała – Oratorium  - „Odnalezione szczęście”. Zrealizowała szereg nagrań utworów wokalnych i instrumentalnych zawartych na płytach: „Nuevo Tango”, „Wojciech Rybicki Muzyczne Fascynacje”, „Śpiewajmy Małemu”, „Zaśpiewam Jezuskowi najpiękniej jak potrafię”, „Matce Bożej Królowej Podkarpacia”, „Labyrinth”, „Odnalezione szczęście”.

Za  działalność artystyczno–naukową otrzymała wiele odznaczeń, nagród i wyróżnień, m.in. Brązowy Krzyż Zasługi, Odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP – Zasłużony Działacz Kultury, Zasłużony dla Kultury Polskiej, Nagrodę Rady Miasta Sanoka, Medale: Ministerstwa Edukacji Narodowej RP i Słowacji za krzewienie kultury muzycznej, Nagrody -  Dyrektora CEA w Warszawie, Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno–wychowawczej i artystycznej.

Koncertowała w wielu krajach Europy i poza jej granicami.

Dominika Ostałowska foto Mateusz Zelnik

Sylwia Piotrowska

Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Brała udział w wielu projektach muzycznych, wykonywała muzykę od klasyki po rock, pop, reggae. Po latach poszukiwań w końcu jak sama mówi odnalazła to w czym czuje się spełniona i w stu procentach utożsamia się z muzyką chrześcijańską. Sylwia Piotrowska od wielu lat pisze poezję religijną, brała udział również w wielu Festiwalach na terenie całej Polski zdobywając nagrody i wyróżnienia. Posiada kanał na YT „Sylwia Piotrowska muzyka chrześcijańska” gdzie tłumaczy na język polski utwory znanych zespołów, wokalistów z całego świata nurtu chrześcijańskiego zdobywając wielu słuchaczy. Obecnie kanał obejrzało prawie 3 miliony słuchaczy.

W sierpniu 2022 wydała pierwszy album TWOJE ŚWIATŁO który zdobył uznanie w wielu radiostacjach w Polsce. Płyta została doceniona między innymi w: Polskim Radiu Rzeszów, Radiu fara, Radiu Via, Radiu Anioł Beskidów, Radiu Niepokalanów stając się płytą tygodnia a utwory z tego krążka utrzymują się na wysokich pozycjach na listach przebojów. W roku 2022 została doceniona również w programie Szansa na Sukces wygrywając odcinek z zespołem Arka Noego wzięła udział w ścisłym finale Laureatów walcząc o występ w Debiutach Opolskich. Zdobywczyni Grand Prix Festiwalu Hosanna w Siedlcach, Laureatka Międzynarodowego Festiwalu Carpathia Festival w Rzeszowie, i wielu wielu innych.

Dominika Ostałowska foto Mateusz ZelnikPaulina Muzyczka

Wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka oraz pedagog. Od 2010 roku była dyrygentką Przemyskiego Chóru Gospel. Współpracowała z takimi artystami jak: Gabi Gąsior, Ewa Uryga, Marek Bałata, Mieczysław Szcześniak czy Andrzej Lampert. Współpracowała z zespołami „Holy Noiz.” (skrzypce, vocal), „A&D” (skrzypce, vocal). W roku 2010 koncertowała z Ive Mendes , której ostatni występ odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie. W roku 2011 brała udział w nagraniach płyty DVD zespołu „Trzecia Godzina Dnia”, zatytułowaną „Liczy się każdy dzień”. Jest mocno związana również z muzyką krajów bałkańskich jak również muzyką klezmerską. Od 2013 roku była wokalistką i skrzypaczką w zespole Jarmuła Band z którym wydała płytę. Wykonuje gospel, jazz, r'n'b, muzykę klezmerską, krajów bałkańskich oraz etniczną. Obecnie pracuje nad autorską płytą, która łączyć będzie wszystkie bliskie jej sercu style muzyczne.

• Od 2023-01-21 09:00 do 2023-01-22 19:00