Spektakl teatralny „Wścibscy” – Teatr Groteska

yjtyu867
Kategoria
Wydarzenia
Termin
2023-09-14 14:08 - 22:08

Spektakl teatralny „Wścibscy” – Teatr Groteska

14.09.2023 r., godz. 17:00

Opis spektaklu:

Kto? Co? Jak? Dlaczego?

To pytania które powinny dręczyć każdego, żądnego wiedzy człowieka. Niestety jednak nasza ciekawość często skierowana jest tam gdzie zaczyna się prywatność drugiej osoby. Bardzo rzadko potrafimy ją uszanować. Monotonne życie pewnej czteroosobowej rodziny zostaje zakłócone przez niespodziewanego Wścibskiego gościa. Od tej pory już nic nie będzie wyglądało tak jak dawniej.

"Wścibscy" Doroty Gellner to definitywne rozprawienie się z tą jedną z powszechniejszych ludzkich przywar, poprzez rozłożenie jej na czynniki pierwsze. Sam spektakl natomiast jest formą scenicznej igraszki wierszami autorki, powstającej niemal na oczach widza. Zabawa gestem, tekstem, lalką, rekwizytem. Prawdziwa gratka dla miłośników komediowych form, ale jak to w dobrej satyrze bywa, również pojemne źródło mądrości i - niekoniecznie chlubnej - prawdy o nas samych.

Adaptacja i reżyseria: Lech Walicki

Scenografia, kostiumy, projekcje: Małgorzata Zwolińska

Muzyka: Jacek Stankiewicz

Choreografia: Marzena Biesiadecka

Asystent reżysera: Małgorzata Hachlowska

Inspicjent: Krzysztof Karaś

Kierownik działu Eksploatacji Przedstawień: Marek Strumiński

Autorzy projektów lalek: Piotr Banak, Iga Biniasz, Agata Byrska, Malwina Kapusta, Dawid Kowalczyk, Irena Krzak, Laura Marzec, Zuzanna Mizioch, Marek Rak, Stefania Rec, Milena Wieczorek, Radosław Wieczorek

Dekoracje, rekwizyty, lalki, peruki i kostiumy wykonano w pracowni Teatru pod kierunkiem Justyny Lisowicz i Małgorzaty Barańskiej.

Występują:

Dominika Guzek - Córka

Małgorzata Hachlowska - Matka

Krzysztof Grygier - Ojciec

Jakub Popławski - Syn

Jagoda Jasnowska/Zuzanna Romańska - Spikerka/Niania

W spektaklu wykorzystano piosenkę Adama Skorupki pt. "Wścibscy" do słów Doroty Gellner.

premiera: 22 października 2022

W czasach medialnego ekshibicjonizmu, kiedy niemal każdy fragment swojego życia wystawiamy na aukcję o publiczną adorację, szacunek do własnej prywatności, a tym bardziej cudzej staje się dobrem "ścisłego zarachowania". Ludzie bardzo często, w ramach odreagowania własnych problemów, skupiają się na rozwiązywaniu cudzych, często niestety powołując do życia problemy, które do tej pory nie istniały. Jak z tym walczyć? Śmiejmy się, bo choć być może to nie pomoże, to przynajmniej będziemy zdrowsi.

"Wścibscy" Doroty Gellner to definitywne rozprawienie się z jedną z powszechniejszych ludzkich przywar, poprzez rozłożenie jej na czynniki pierwsze. Sam spektakl natomiast jest formą scenicznej igraszki wierszami autorki, powstającej niemal na oczach widza. Zabawa gestem, tekstem, lalką, rekwizytem. Prawdziwa gratka dla miłośników komediowych form, ale jak to w dobrej satyrze bywa, również pojemne źródło mądrości i - niekoniecznie chlubnej - prawdy o nas samych.

Lech Walicki, reżyser spektaklu

  • spektakl trwa około ok. 70 min. (1 przerwa)
  • dla widzów od 4 lat
  • bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie CK. Kasa czynna od wtorku do niedzieli 14:00-20:00
  • informacje: tel.16 6782009, wew.533

https://www.groteska.pl/spektakle/dla-dzieci/wscibscy - informacja na stronie internetowej Groteski

 

zasADY.jpg

 
 

Terminy

  • 2023-09-14 14:08 - 22:08