Narodowe Czytanie

1a
Kategoria
Wydarzenia
Termin
2023-09-09 10:42

Zapraszamy do udziału w 12. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie!

Centrum Kulturalne po raz kolejny dołącza do tej największej w Polsce inicjatywy promującej czytelnictwo. Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wspominając powieść jako szkolną lekturę pewnie większość czytelników pamięta jej kluczowe motywy, jak powstanie styczniowe, mezalians, czy kwestię kobiecą… jednak naszym kluczem doboru fragmentów powieści, które usłyszymy już 9 września stały się wątki kulinarne, które zaskakująco często pojawiają się w „Nad Niemnem”.

Wybrane fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej przeczytają dla nas wcześniej zgłoszeni ochotnicy z Przemyśla i okolic. Opowiemy też o ciekawostkach kulinarnych II połowy XIX wieku. A żeby nie być gołosłownym, na stole przy którym wspólnie zasiądziemy, pojawi się namiastka kuchni Korczyńskich i Bohatyrowiczów. Jak zwykle postaramy się zadbać również o wnętrze naszego Klubu „Piwnice”, aby dzięki przygotowanej oprawie choć trochę poczuć się gościem Justyny i Janka.

Zachęcamy również do przyniesienia własnych egzemplarzy „Nad Niemnem”, które opatrzymy okolicznościową pieczęcią.

Wydarzenie odbędzie się 9 września 2023 r. o godz. 17:00 w Klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Wstęp wolny, zapraszamy!

 
 

Terminy

  • 2023-09-09 10:42