44.Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego

poprawiony
2023-05-06 13:58 - 22:59

Do udziału w 44. Ogólnopolskim  Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego  zaprosiliśmy  8 kapel podwórkowych.

Wśród nich w roli gospodarza wystąpi  Lwowska Kapela Podwórkowa TA JOJ im. Kazimierza „Kija” Galikowskiego z Przemyśla, natomiast gościnnie wystąpi   uczestnik i laureat wielu edycji poporzednich festiwali  Kapela BEKA z Przeworska.

W prezentacjach konkursowych , które odbędą się  6 maja o godz. 14.00 w s. widowiskowej Centrum Kulturalnego  w Przemyślu udział wezmą:

Z Golesz Orkiestra - Wolbórz

Kapela Podwórkowa Ferajna Bydgoska

Klawa Ferajna - Grabanów- Biała Podlaska

Kapela Z Naszego Miasteczka - Czerwionka – Leszczyny

Szczebrzeska Kapela Podwórkowa

Andrychowska Kapela Podwórkowa „Wujka Jaśka”

Prezentacje konkursowe oceniać będzie  jury w  składzie: Dariusz  Baszak - muzyk, Przemyśl

Bożena Lewandowska – muzykolog, Kraków, Stanisław Górka -  aktor teatralny i filmowy.

Konferansjer - Jan Miszczak

Imprezą towarzyszącą festiwalowi, 6 maja o godz. 19.00 , będzie  spektakl  pt. „Wieczny tułacz” oparty na znakomitych  tekstach Mariana Hemara, w wykonaniu Stanisława Górki.

Prezentacja wszystkich kapel połączona z koncertem laureatów  odbędzie się na estradzie w Rynku   w niedzielę,  7 maja . Początek koncert godz. 14.00

• Od 2023-05-06 13:58 do 2023-05-07 22:59
    sobota & niedziela