Warsztaty poetyckie

warsztaty
2023-04-21 10:00 - 14:00

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na Warsztaty Poetyckie, które poprowadzi  poetka Izabela Zubko-Jarnicka. Warsztaty odbędą się 21 kwietnia 2023 r. w godz. 10.00-14.00 w Klubie „Piwnice” CK, ul. Konarskiego 9.

ZASADY UCZESTNICTWA:

Warsztaty skierowane są dla osób pełnoletnich, piszących wiersze, które chciałyby doskonalić swój warsztat poetycki. Zajęcia będą się składać z części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy warsztatów uzyskają wskazówki dotyczące pracy nad tekstem. Prowadząca podzieli się tajnikami swojego warsztatu, podpowie jak prawidłowo budować wiersz, gdzie szukać inspiracji. Wspólne opracujecie dekalog dobrego wiersza. Zabierzcie ze sobą wiersze, które chcecie jeszcze doszlifować.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wcześniejsze przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia wraz dwoma własnymi wierszami w terminie do 8 kwietnia 2023 r.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób (liczy się kolejność zgłoszeń) to z zakwalifikowanymi osobami skontaktujemy się do dnia 14 kwietnia 2023.

Kartę zgłoszenia i teksty prosimy przesyłać na adres mailowy:

j.nowak@ck.przemysl.pl

Karta zgłoszenia do pobrania:

karta zgłoszenia na warsztaty poetyckie

Szczegółowych informacji udziela

Jolanta Nowak, tel. 16 678 20 09 wew. 533

Informacja o prowadzącej:

Izabela Zubko-Jarnicka – polska poetka (ur. 2 czerwca 1974 r. w Warszawie) od lat promuje kulturę w różnych środowiskach, inspiruje literatów do rozwijania swojej pasji oraz angażuje ich do wzięcia udziału w wydarzeniach kulturalnych lub konkursach.

W latach 2010-2020 prowadziła stacjonarne warsztaty literackie dla członków Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz Stowarzyszenia Autorów Polskich. W latach 2016-2018 brała udział w spotkaniach literackich Wydawnictwa św. Macieja Apostoła, podczas których prowadziła warsztaty poetyckie zarówno grupowe, jak i indywidualne, dzieląc się z uczestnikami wieloletnim doświadczeniem. Wynikiem współpracy z literatami są ich publikacje w czasopismach lub książkowe, do których napisała recenzję, bądź wstęp.

W 2023 roku będzie obchodziła jubileusz 30-lecia debiutu książkowego. Jest absolwentką Studium Literacko-Artystycznego przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2008). Pod nazwiskiem Izabela Zubko wydała 15 zbiorów poetyckich oraz biografię poety, krytyka i dziennikarza - Stanisława Stanika pt. „Mały pisarczyk z Małoszyc”. W 2021r.  za zbiór poetycki „Wierszariusz słowiański” otrzymała Honorową Nagrodę Zarządu Oddziału ZLP w Rzeszowie za najlepszą książkę minionego roku, natomiast w październiku honorową Międzynarodową Nagrodę Literacką „Złote Pióro Rusi” za cykl wierszy „Świat wygasłych lamp”.

Dzięki wieloletniej pracy społecznej ma kontakty z pismami literackimi. W latach 2007-2017 należała do zespołu redakcyjnego dodatku do czasopisma „Myśl Polska”, natomiast w 2017 roku rozpoczęła pracę w „Metaforze Współczesności” – periodyku międzynarodowej grupy literackiej «Kwadrat». Ponadto od 2007 roku aktywnie współpracuje z pismem społeczno-kulturalnym „Własnym Głosem” Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury, a od 2019 r. z miesięcznikiem literacko-artystycznym BEZKRES.

Za aktywną działalność społeczną oraz osiągnięcia literackie otrzymała statuetkę im. Stanisława Moniuszki (2016), która przyznawana jest przez Centrum Kultury Polskiej na Litwie, odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2017), „Brązowy Krzyż Zasługi” (2018) oraz Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” (2020). W lutym 2023 r. odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” .

Od 2016 r. jest członkiem Związku Literatów Polskich, II Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich, grupy literacko-muzycznej „Terra Poetica” oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury (WSTK).

• 2023-04-21 10:00 - 14:00