Agnieszka Tyrawska

Agnieszka TYRAWSKA (Lublin)

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie - Filię w Białymstoku (specjalność: flet i specjalność: dyrygentura chóralna), Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (specjalność́ wokalno-aktorska). W roku 2013 uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura (Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku). Brała udział w licznych kursach mistrzowskich zarówno fletowych jak i wokalnych. Stypendystka Ministra Kultury. Współpracowała przez wiele lat jako solistka, flecistka, dyrygent, chórmistrz i chórzystka m.in. z Filharmonią Lwowską, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze, Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Operą i Filharmonią Podlaską, Agencją Artystyczną Pro Musica, Chórem Dudaryk ze Lwowa, Chórem Akademickim UMCS w Lublinie, Chórem Akademickim Politechniki Lubelskiej (stała współpraca do dnia dzisiejszego), Orkiestrą Kameralną SinfoniaAcademica. Wystąpiła w koncercie zrealizowanym przez TVP (pierwsza emisja 28.01.2018 roku w TVP2) wykonując Ekstazę do świętego z feretronu P. Bańki. Obecnie jest solistką Teatru Muzycznego w Lublinie.

Paweł Bazan

Paweł BAZAN (Rzeszów)

Ukończył studia na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Ryszarda Cieśli. Studiował również na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Muzycznego: prowadzenie zespołów muzycznych. Specjalizuje się w muzyce kameralnej, głównie w pieśniarstwie. Brał udział w licznych kursach wokalnych. W swoim dorobku artystycznym ma udział w wielu koncertach solowych, między innymi: „Ona i On w pieśniach Schumana”, „Żart w operze”, a także w spektaklach operowych: „Czarodziejski flet”, „Bunt Żaków”. Równocześnie, wraz z działalnością solową, spełnia się jako chórzysta, dyrygent i instruktor chóralny. W 2019 r. rozpoczął pracę w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli jako dyrygent chóru chłopięcego „Cantus” oraz nauczyciel emisji głosu w Chórze Kameralnym, pełniąc od 2020 r., w tym zespole równocześnie funkcję drugiego dyrygenta.

D. Lasota zdjęcie

Dominik LASOTA (Rzeszów)

Kompozytor współczesnej muzyki klasycznej oraz filmowej, autor opracowań orkiestrowych i aranżacji chóralnych. Doktor sztuk muzycznych, adiunkt w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Absolwent studiów z zakresu kompozycji w klasie prof. Aleksandra Kościowa oraz prowadzenia zespołów muzycznych w klasie prof. Sławka Wróblewskiego oraz prof. Henryka Wojnarowskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2014 roku członek „Koła Młodych” Związku Kompozytorów Polskich. W latach 2015–2017 prezes Koła Naukowo-Artystycznego Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki UMFC. Inicjator serii koncertów współczesnej muzyki chóralnej, a także sesji naukowych poświęconych zapomnianej polskiej muzyce „Nieznane, a warte poznania”. W 2017 roku skomponowany przez niego hymn Da pacem, Domine został wykonany przez 1200 chórzystów oraz muzyków Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej w ramach Krajowego Kongresu Federacji Chórów „PueriCantores”. W 2018 i 2019 roku wybrany do grona najzdolniejszych młodych kompozytorów przez Europejskie Centrum Muzyki imienia Krzysztofa Pendereckiego oraz zaproszony do udziału w projekcie „Muzyka Naszych Czasów”. Wielokrotny laureat ogólnopolskich konkursów kompozytorskich oraz stypendysta programów artystycznych. W 2022 roku na podstawie kompozycji „Via Matris na solistów, chór męski, chór mieszany, zespół instrumentalny i orkiestrę symfoniczną” (promotor: prof. Paweł Łukaszewski), po obronie przyjętej z wyróżnieniem, uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych. Już przeszło 90 skomponowanych przez niego utworów doczekało się swojej premiery scenicznej. Wiele z nich zostało zarejestrowanych, a następnie wyemitowanych w audycjach radiowych i telewizyjnych. Ma na swoim koncie współpracę z Polskim Wydawnictwem Muzycznym (wydane partytury utworu „Cala” i „...ranne zorze...”) oraz Chopin University Press (partytury „Modlitwa” , „Zapada Zmrok” , „Sognefjord”, „Elegia”). Dotychczas jego muzyka znalazła się na 16 płytach CD - między innymi „Baczyński Unanime Lasota”, „Treny” , „..spaces of the imagination…” , „Emily” „Kamizelka” czy „Dominik Lasota – utwory na orkiestrę kameralną”.