Strona główna

Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczypospolitej

Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczypospolitej

Archiwum

baner archiwum

baner strona podroznik bober

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na kolejne niezwykłe spotkanie w ramach Przemyskiego Klubu Podróżnika. Zaczynając wakacje z przytupem, w piątkowy wieczór 3 lipca, opuścimy na chwilę Podkarpacie, by przenieść się na sam kraniec globu. Naszym gościem
i przewodnikiem po krainie lodu, wiatru i bezkresu będzie Jacek Bober.

Oto jak swój pokaz zapowiada sam autor:

„Patagonia i Ziemia Ognista to krainy surowego piękna, gdzie góry, lodowce, jeziora i ocean tworzą jeden wielki, niemal nierealny pejzaż. Ogromne przestrzenie dają tu poczucie bezkresu, ciszy i prawdziwej wolności, jakby człowiek stał na granicy znanego sobie świata, gdzie wiatr, pustkowia i zmienne światło dnia sprawiają, że każdy widok jest dziki, mocny i niepowtarzalny. Wśród tej natury żyją guanaco, królewskie pingwiny, lwy morskie i foki, które przypominają, że to miejsce należy przede wszystkim do natury. Szczególne wrażenie robi Ushuaia, nazywana miastem na końcu świata, położona między górami a zimnymi wodami kanału Beagle, spoglądając niemo na Południowy Biegun Świata. To miejsce ma w sobie atmosferę wielkiej wyprawy – końca kontynentu ale początku wielkiej przygody. Patagonia i Ziemia Ognista zachwycają nie luksusem, lecz dzikością, przestrzenią i spokojem, którego trudno szukać
i którego nie da się znaleźć gdzie indziej. To region, w którym człowiek naprawdę czuje własną małość wobec tego świata – to region gdzie natura pisze własną historię... Zapraszam do innego świata... Jacek Bober”

Zapraszamy wszystkich miłośników dalekich wypraw, fotografii oraz osoby poszukujące
w podróżach autentycznego spokoju i dzikości.

  • Data: 3 lipca 2026 r. (piątek)
  • Godzina: 19:00
  • Miejsce: sala widowiskowa, Centrum Kulturalne w Przemyślu
  • Wstęp: wolny