17 października zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na Doroczne Spotkanie Poetów, które odbędzie się w tym roku po raz trzydziesty. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00 w Sali Widowiskowej CK uroczystym wręczeniem przybyłym poetom jubileuszowego Almanachu Poetyckiego. Następnie zapraszamy do wysłuchania prezentacji wybranych utworów z Almanachu.

Plakat_DSP.jpg

Do tegorocznej edycji Dorocznego Spotkana zgłosiło się blisko 90 poetów z niemal wszystkich zakątków województwa podkarpackiego. Głównym założeniem tego corocznego wydarzenia jest promocja twórczości poetyckiej oraz integracja osób rozmiłowanych w poezji, a organizatorzy imprezy z całego serca dążą w tym wyjątkowym dniu do stworzenia jednej, poetyckiej rodziny. Spotkają się tutaj zarówno debiutujący, jak i ci, którzy są stałymi bywalcami przemyskiej imprezy, osoby w różnym wieku, z różnorodnym bagażem doświadczeń i dorobkiem literackim, wszyscy tu mają możliwość wzajemnego poznania, dyskusji, zawierania przyjaźni. Niezwykła atmosfera Spotkań, którą tworzą sami twórcy jest wizytówką tej imprezy, sprawia, że jest to wyjątkowe, poetyckie święto.

W trakcie jubileuszowego Spotkania gościnnie wystąpi solistka Monika Kuczera, która pochodzi z Przemyśla i ukończyła tutejszą Państwową Szkołę Muzyczną w klasie śpiewu Pani Profesor Olgi Popowicz. Jest także absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu, wokalistką, producentką koncertów i kompozytorką. Przez 6 lat śpiewała w Chórze Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, z którym koncertowała m.in. w Royal Albert Hall, Gewandhaus, NOSPR pod dyrekcją m.in. Paula McCreesh’a, Giovanniego Antonini’ego, Krzysztofa Pendereckiego i Jacka Kasprzyka. Jako solistka wzięła udział w nagraniach płyt The Seed of Stars Bob’a Chillcott'a , Nowe Pokolenie 14/44, a także w nagraniach i wykonaniach Symfonii Lech Czech i Rus oraz Symfonii Stu Grzecha Piotrowskiego (koncerty w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie, Philharmonie Rudolfinum w Pradze oraz na Festiwalu Wschód Piękna w Olsztynie). W 2019 roku nagrała ścieżkę wokalną do filmu “Underdog”, w 2022 r. została zaproszona do zaśpiewania na żywo piosenki z Gry Wiedźmin „Wolven Storm” podczas imprezy twórców gry i serialu „Wiedźmin” na Netflixie. W 2023 r. nagrała czołówkę do serialu TVP „Korona Królów Jagiellonowie”. Jest założycielką i liderką zespołu wokalnego Luna Voices, z którym regularnie koncertuje.

Zdjęcie z archiwum M. Kuczery

Na scenie Centrum Kulturalnego wystąpi ze specjalnie przygotowanym na tę okazję recitalem pt. “Między słowami”.

Miłośników poezji serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Wstęp wolny.