Koncert-rarytas kolejnym wydarzeniem Barokowych Eksploracji 2024!
ANDREAS SCHOLL uznawany za jednego z najwspanialszych kontratenorów na świecie, zaprezentuje trzy Kantaty solowe J.S.Bacha, a towarzyszyć Mu będzie Orkiestra Baroque Collegium 1685 na instrumentach historycznych pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej.

Program koncertu:
Johann Sebastian Bach - Kantaty
- „Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust” BWV 170 („Przemiły spokój, ukochane duszy pragnienie”)
- Sinfonia z Kantaty „Ich steh mit einem Fuß im Grab” BWV 156 („Stoję jedną nogą w grobie”)
- „Widerstehe doch der Sünde” BWV 54 („Przeciwstawiaj się grzechowi”)
- Sinfonia z Kantaty „Am Abend aber desselbigen Sabbats” BWV 42 („Wieczorem jednak, w ten sam szabat”)
- „Ich habe genug” BWV 82 („Mam już wszystko”)

Orkiestra BC1685 w składzie:
Marek Niewiedział - obój
Anna Špelinová - flet
Petr Budín - fagot
Grzegorz Lalek - skrzypce I
Natalia Moszumańska - skrzypce II
Veronika Jíchová - skrzypce/altówka
Natalia Reichert - altówka
Petr Hamouz - wiolonczela
Tadeáš Mesany - kontrabas
Vít Bébar - pozytyw organowy

Koncert odbędzie się 21 września 2024 r. o godz. 19:00 w Kościele OO. Karmelitów w Przemyślu.

Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w Przemyślu oraz Barokowych Eksploracji 2024.
Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, Przemyskie Towarzystwo Kulturalne, Muzeum Archidiecezjalne im. św. Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa w Przemyślu .
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

Wstęp wolny!