II Festiwal Pocieszny - Spektakl teatralny „Cień i Jeż” – Teatr Maska z Rzeszowa

CIEŃ_I_JEŻ_strona
2024-10-11

Spektakl teatralny „Cień i Jeż” – Teatr Maska z Rzeszowa

11.10.2024 r., godz. 17:30

Kiedy Jeż był dzieckiem, potrzebował niewiele, by czuć się szczęśliwy. Wystarczał mu własny Cień, z którym spędzał długie beztroskie chwile na zabawie.  Z biegiem czasu jednak Jeż dorósł i spoważniał. A poważnemu Jeżowi nie przystoi przecież zabawa. Szczególnie, kiedy obwoźny handlarz Lis uświadamia mu, że ma zadatki na prawdziwego konesera. Owładnięty żądzą posiadania Jeż zaczyna coraz więcej gromadzić. Jego własny Cień, kompan dawnych lat, już go nie poznaje. A leśni przyjaciele bardzo za nim tęsknią.

Sztuka dla dzieci od 4 roku życia opowiada o tym, że gromadzenie rzeczy nie jest receptą na szczęście. Liczą się szczere, dobre relacje i pełne wrażliwości dziecięce postrzeganie świata.

reżyseria: Karolina Okurowska-Wabnic
scenografia: Ľudmila Bubánová
muzyka: Mateusz Pleśniak
korepetycje wokalne: Gabriela Janusz-Zięba
ruch sceniczny: Agnieszka Klotzer
asystentka reżyserki: Katarzyna Lewandowska

obsada:
Jeż, Cień – Katarzyna Lewandowska
Lis, Pani Cieniutka, Błoto, Lasmen – Jadwiga Domka
Jaszczurka, Borówka, Lasmen, Cień, Sroka, Mrówki – Anna Złomańczuk
Ropucha, Lasmen, Cień, Sroka – Kamil Dobrowolski
Dzięcioł, Lasmen, Cień, Mrówki – Emil Musialski

• spektakl trwa około ok. 50 min.
  • dla widzów od 4 lat
  • bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie CK. Kasa czynna od wtorku do niedzieli 14:00-20:00
  • informacje: tel.16 6782009, wew.533

plakat_pocieszny_II.png