Słowenia – recepta na wspaniałe rodzinne wakacje

2024-05-29

slajder_strona.gif

Słowenia – recepta na wspaniałe rodzinne wakacje

Zapraszamy na majowe spotkanie Przemyskiego Klubu Podróżnika! Tym razem pozostajemy w Europie i ruszamy na południe, a dokładniej na rodzinne wakacje do Słowenii! O swojej familijnej wyprawie opowiedzą Anna i Paweł Kowal z dziećmi. Poniżej kilka słów zachęty do udziału w spotkaniu od naszych Podróżników:

Słowenia – ma moc do zaoferowania. Nieśmiało skrywa malowniczy wąwóz Vintgar oraz największy na świecie jaskiniowy zamek Predjama, zachwyca kolorytem doliny rzeki Socza i magią krasową Jaskini Postojna. Wytrwałym oferuje widoki przełęczy Vrsic i ukarze anioły kaplicy Javorce. I chmury – mknące nad Alpami Julijskimi. Perełkami będą Blejski otok i oko Jeziora Bohinj. Koneserom pozwoli pomarzyć o bezcennym mariborskim winie, łasuchom smak popieści kremna rezina czy (wprost galaktyczna!) kranjska klobasa. Na ciekawych tam czeka Velika Planina oraz mamucia Planica,  Bolnica Franja, czy Vogel. Odważnych dosłownie zniewoli Jaskinia Szkocjańskia a przerazi bovecki Manhatan... Nie dziw, że wielu nie słyszało o tychże skarbach Słowenii – wszak  wszystkiego tego uparcie strzegą Smoki Lubljany, Zlatorog i tajemna ludzka ryba – wciąż odradzający się relikt przeszłości... Kto nie wierzy - niech jedzie dalej – tranzytem przez Słowenię wszak bliżej do Chorwacji. Kto ciekawy – niech przyjdzie i da się oczarować opowieści o Słowenii – kraju nie do odzobaczenia!

Spotkanie odbędzie się 29 maja br., w Klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Wstęp wolny, zapraszamy!

• 2024-05-29