SPOTKANIE Z AUTOREM

Krzysztof_Brzuzan_do_wysłania
2024-03-15

Zapraszamy serdecznie na niezwykłą wystawę rzeźb Krzysztofa Brzuzana w Centrum Kulturalnym w Przemyślu!
Krzysztof Brzuzan jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, uczniem prof. Mariana Koniecznego. Po studiach związał się na stałe z Rzeszowem, od 1980r. pracuje jako nauczyciel przedmiotów artystycznych, metaloplastyki oraz snycerki w tamtejszym Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Przez mieszkańców Rzeszowa kojarzony jest najczęściej z rzeźbami znajdującymi się w przestrzeni miejskiej pomnik Adama Mickiewicza, Jana Pakosławica, projekt pomnika płk. Lisa Kuli, czy rzeźba urwisa celującego w lampę uliczną przy biurowcu Elektromontażu. Jest artystą wszechstronnym, w swoich pracach wykorzystuje kamień, drewno, metal i ceramikę, często łącząc ze sobą te materiały.

Przyjdźcie i zanurzcie się w świat wyjątkowych dzieł sztuki!

KRZYSZTOF_BRZUZAN_INFO.jpg

• 2024-03-15