Szanowni Państwo,

Centrum Kulturalne w Przemyślu wspólnie z Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie i Parafią Konkatedralną w Lubaczowie organizują po raz dwunasty REGIONALNY PRZEGLĄD CHÓRÓW – „PIEŚNI MARYJNE” w Lubaczowie. Przegląd ten ma charakter konkursu. Skierowany jest do chórów działających na terenie całego kraju. Celem imprezy jest prezentacja osiągnięć chórów amatorskich, wymiana doświadczeń między uczestnikami oraz pielęgnowanie tradycji śpiewania utworów religijnych o tematyce maryjnej.
Nieprzypadkowa jest tematyka Przeglądu, a także wybór jego miejsca – Sanktuarium Lubaczowskiego. Znajduje się w nim kopia obrazu Matki Boskiej Łaskawej z Katedry we Lwowie, gdzie swe śluby złożył król Jan Kazimierz, zawierzając Polskę jej opiece. Miejsce to jest szczególnym świadkiem naszej historii i tożsamości, w którym rokrocznie króluje śpiew chóralny wielbiący Oblicze Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej. W tym roku przypada 50. rocznica intronizacji obrazu Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie.

Przegląd odbędzie się 20 października 2024 r. w Konkatedrze w Lubaczowie (tegoroczne przesłuchania konkursowe wyjątkowo odbędą się w Konkatedrze z powodu remontu Sanktuarium). Rozpoczęcie Przeglądu poprzedzi Msza Święta o godzinie 1300, po której nastąpią prezentacje konkursowe.
Repertuar konkursowy powinien obejmować minimum trzy utwory (pieśni maryjne), których łączny czas trwania nie może przekroczyć 20 minut.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 4 października br. /decyduje data stempla pocztowego/.

Wszelkie zapytania odnośnie Przeglądu prosimy kierować do Centrum Kulturalnego w Przemyślu, informacji udziela instruktor Małgorzata Glesman: tel. /16/ 678 20 09 wew. 531, e-mail: m.glesman@ck.przemysl.pl.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Karta Zgłoszenia