123.png

Serdecznie zapraszamy na wystawę  Damiana Leszczyńskiego,  w Centrum Kulturalnym w Przemyślu!

Wystawie prezentuje  ponad 25 obrazów z pierwszych dwóch lat twórczości artysty z Przemyśla. Autor tworzy obrazy abstrakcyjne, których ważną część stanowią figury geometryczne. Bawi się kształtem i kolorami.

Autor tak pisze sam o sobie:

Nazywam się Damian Leszczyński, mam 27 lat i od 2 lat w Przemyślu maluję obrazy. Zainspirowany twórczością mojego dziadka, który był malarzem (amatorem), postanowiłem spróbować swoich sił. Przez wiele lat malowałem światłem, czyli robiłem zdjęcia (mam jedną wystawę na koncie). Jednak ta pasja została zastąpiona przez malarstwo. Zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym, a malowanie to znakomity sposób na popołudnia i weekendy. To co maluję opisałbym jako sztuką współczesną, w większości szukam jeszcze swojego stylu, jednak jedno jest pewne - kocham geometrię. Dlatego bardzo często na moich obrazach pojawiają się kreski, trójkąty i inne figury geometryczne. Zazwyczaj w każdym obrazie staram się coś takiego dodać.