Centrum Kulturalne w Przemyślu
ul. Stanisława Konarskiego 9, 37-700 Przemyśl, tel./fax 16 678 20 09
Kasa czynna od 14:00 do 20:00 od wtorku do niedzieli i na godzinę przed każdym seansem.
Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod nr 16 678 20 09 w. 520
  • Slider 601

Transmisje i retransmisje online

OPERA:

 

Transmisje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka

Teatr Wielki - opera Narodowa w Warszawie
Zajęcia live poprowadzi artystka Polskiego Baletu Narodowego Olga
Yaroshenko
<https://www.facebook.com/Olga-Yaroshenko-337964599941949/?__tn__=K-R&eid=ARCHLZ1PtTxqklOMeKZOj_7sCizQEBaIJZ__R1jVMLZAuhaoQCBmxD-WWOHBiD2SXl6Znv-4dbDivQzX&fref=mentions&__xts__%5B0%5D=68.ARDLDhGYZzUn9t7SerQ0A0cKaZQA3aNGM5ihk9rnb61x0E1TUh3-3xgIg22y4XLFyv6PLkT49Tk7n5-MQRwd5CLKzGkKDO9_3Hrqb_o5BTRqE3eGdvZc5kQGqjtfLVIHZzzyRCGXCNTufb4JTL4q97PMUkopI2Ll_9sQAaKt8Fg7H13eGWU6evpMC0Rb647auNY_v7bhNNIraVcOjsPGUwZcWXDVZCr_u7c85IFVOYfOz3zWmM5WTcDTIPGjN_fpPw-oI2azdo-fEnELBIHruP9uCD1sOf46NnWvq8rUYZg-0wF56gy-Gor6vwzQkUuUdArPnw-bNCBC37IfsA>

Zapraszamy już w najbliższy poniedziałek o 12.00

Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom - Majka Jeżowska Band / online
1 czerwca, godz, 14.00
Repertuar:
A ja wolę moją mamę
Wszystkie dzieci nasze są
Najpiękniejsza w klasie
Kolorowe dzieci
Od rana mam dobry humor
Laleczka z saskiej porcelany
Rytm i melodia
Marzenia się spełniają
Dłonie
Na plaży

Zespół:
Majka Jeżowska - Oficjalna Strona <https://www.facebook.com/majkajezowska/>
- wokal
Marek Tarnowski – klawisze
Łukasz Stępniewicz – gitara
Michał Wąsik – bas
Lena Romul – chórki, klawisz + saksofon
Mateusz Modrzejewski – perkusja

Koncertu będzie można wysłuchać na antenie Polskiego Radia Dzieciom, ale również obejrzeć go na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom i na stronie głównej Polskiego Radia.

Z okazji Dnia Dziecka, z myślą o najmłodszych widzach, od 1 do 7 czerwca Teatr Polski udostępni online rejestrację wideo spektaklu "Pinokio".

Sprzedaż biletów po 3 zł w dniach 1-5 czerwca na www.teatrpolski.waw.pl
 
Link do obejrzenia spektaklu na portalu YouTube otrzymają Państwo na bilecie elektronicznym w sekcji DODATKOWE INFORMACJE, po dokonaniu transakcji zakupu. W opcjach dostawy biletu należy wybrać tzw. Bilet drukowany.

Nagranie dostępne będzie do 7 czerwca włącznie (do północy).

Koziołek Matołek - Dzień Dziecka z Teatrem Dramatycznym

OBSADA:
Zuzanna Grabowska, Anna Kózka, Agata Wątróbska, Paweł Domagała, Michał Maliszewski, Wojciech Solarz

REŻYSERIA: Ondrej Spišák
SCENOGRAFIA / KOSTIUMY: František Liptak
KONSULTACJA DRAMATURGICZNA: Maria Wojtyszko
CHOREOGRAFIA: Anna Iberszer
MUZYKA: Jacek Mazurkiewicz, Patryk Zakrocki
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Magdalena Romańska
INSPICJENT: Mateusz Karoń

Przedstawienie dla widzów od lat 5 do 105
Premiera odbyła się 1 czerwca 2011 w Teatrze Na Woli.
Czas trwania: 1 godz. 15 min.
Nagranie spektaklu zostanie opublikowane na kanale YouTube, będzie go można obejrzeć 1 czerwca od godziny 11 rano do 23.

 

Royal Opera House: „The Cellist”
Termin transmisji: 29 maja godz. 20.00, nagranie dostępne do 12 czerwca

Obsada: The Cellist: Lauren Cuthbertson, The Instrument: Marcelino Sambé, The Conductor: Matthew Ball, The Cellist (as a young girl): Emma Lucano, Her Sister (as a young girl): Lauren Godfrey, Her Mother: Kristen McNally, Her Father: Thomas Whitehead, Her Sister: Anna Rose O’Sullivan, Her Cello Teachers: Gary Avis, Nicol Edmonds, Benjamin Ella, Her Musical Friends: Luca Acri, Paul Kay, Joseph Sissens


Sofia Opera and Ballet: „Boris Godunov” Musorgskiego
Termin transmisji: 29 maja, godz. 19.00, nagranie dostępne do 28 sierpnia, godz. 12.00
Link do transmisji:
https://operavision.eu/en/library/performances/operas/boris-godunov-sofia-opera-and-ballet
Dyrygent:  Konstantin Chudovsky
Obsada: Martin Tsonev, Mario Krastev, Irina Zhekova, Rumyana Petrova, Sergey Drobishevsky, Biser Georgiev, Angel Hristov, Dimitar Stanchev, Kostadin Andreev, Petar Buchkov, Plamen Papazikov, Tsveta Sarambelieva

 

Polska Opera Królewska udostępni dziś retransmisję *SOL PER TE / DUETY HAENDLA* zarejestrowanego 9 stycznia 2019 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Przejmująca i niezwykle różnorodna muzyka
mistrza epoki baroku zabrzmi w interpretacji dwóch znakomitych solistek – Olgi Pasiecznik i Anny Radziejewskiej oraz Zespołu Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona.

W programie znajdą się różnorodne muzyczne dialogi – między głosami wokalnymi, instrumentami solowymi i grupami instrumentów. Zabrzmią zarówno duety z oper Haendla, jak i utwory spoza repertuaru dzieł scenicznych.
Pomiędzy duetami wokalnymi, współdziałać, ale i współzawodniczyć będą ze sobą instrumenty. Program zawiera bowiem dwie sonaty triowe (HWV 391 oraz HWV 396), a także dwa concerti grossi z op. 6. Koncerty z tego opusu są uważane nie tylko za szczytowe osiągnięcia Haendla w dziedzinie muzyki instrumentalnej, ale także za jedne z najdoskonalszych reprezentantów swojego gatunku.

Koncert *SOL PER TE / DUETY HAENDLA* zostanie udostępniony na kanale YouTube Polskiej Opery Królewskiej 27 maja o godzinie 19.00.


Teatro Comunale Bologna: „Werther” Masseneta
Termin transmisji: dostępna

Dyrygent:  Michele Mariotti
Obsada: Juan Diego Flórez, Luca Gallo, Isabel Leonard, Jean-François Lapointe, Alessandro Luciano, Lorenzo Malagola Barbieri, Ruth Iniesta, Tommaso Caramia, Aloisa Aisemberg, Susanna Boninsegni, Carlo Alberto Brunelli, Irene Cavalieri, Diego Bolognesi, Pietro Bolognini, Marco Conti


Opera na Zamku w Szczecinie: „Guru” Petitgirarda
Termin transmisji: dostępna

Dyrygent:  Laurent Petitgirard
Obsada: GURU – Hubert Claessens, MARIE – Sonia Petrovna, VICTOR – Paul Gaugler, IRIS – Bożena Bujnicka (za tę rolę solistka otrzymała nagrodę w prestiżowym konkursie Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury), CARELLI
– Guillaume Dussau, MARTHE – Gosha Kowalinska, NOWI ADEPCI – Lucyna Boguszewska, Iga Caban, Sandra Klara Januszewska, Paweł Wolski, Tomasz Łuczak, Rafał Pawnuk

 

Teatro San Carlo: „Die Walküre” Wagnera
Link do transmisji: http://www.cetv-online.it/demand.php?id=93

 

Opera Ballet Vlaanderen: „Rusałka” Dworzaka
Termin transmisji: dostępne do 14 sierpnia

Dyrygent: Giedrė Šlekytė
Obsada: Rusalka: Pumeza Matshikiza Rusalka (dancer): Shelby Williams The
Prince: Kyungho Kim The Prince (dancer): Morgan Lugo Vodník, the water
goblin: Goderdzi Janelidze Vodník (dancer): Matt Foley Ježibaba, a witch:
Maria Riccarda Wesseling The foreign princess: Karen Vermeiren
 

Teatro Colon: „La Boheme” Pucciniego
Termin transmisji: dostępne na YouTube

Dyrygent: Thomas Schippers
Obsada: Mirella Freni, Nicolai Gedda, Mario Sereni, Mario Basiola II, Ferruccio Mazzoli, Mariella Adani, Carlo Badioli, Paolo Montarsolo, Vittorio Pandano, Giuseppe Giuliano, Mario Rinaudo
 

Opera Ballet Vlaanderen „Der Schmied von Gent” Schrekera
Termin transmisji: 8 maja, godz. 19.00, nagranie dostępne do 6 listopada, godz. 12.00
Link do transmisji:
https://operavision.eu/en/library/performances/operas/der-schmied-von-gent-opera-ballet-vlaanderen
Dyrygent: Alejo Pérez
Obsada: Leigh Melrose, Kai Rüütel, Vuvu Mpofu, Daniel Arnaldos, Michael J. Scott, Leon Košavić, Nabil Suliman, Ivan Thirion, Chia-Fen Wu, Justin Hopkins

 

Dutch National Opera & Ballet: „Lady Macbeth of Mtsensk” Szostakowicza
Termin transmisji: 12 maja, godz. 19, nagranie dostępne do 12 sierpnia, godz. 12.00
Link do transmisji:
https://operavision.eu/en/library/performances/operas/lady-macbeth-mtsensk-dutch-national-opera
Dyrygent: Mariss Jansons
Obsada: Eva-Maria Westbroek, Christopher Ventris, Vladimir Vaneev, Ludovít Ludha, Carole Wilson, Alexandre Kravetz, Nikita Storojev

 

Opera i Filharmonia Podlaska: „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa, akt II
Termin transmisji: 18 maja, godz. 19.00
Link do transmisji: https://www.youtube.com/user/oifp
Dyrygent: Grzegorz Berniak
Obsada: Rozalinda – Ewa Vesin, Adela – Maria Rozynek-Banaszak, Eisenstein – Tomasz Rak, Alfred – Adam Zdunikowski, Orłowski – Anna Bernacka, Frank – Grzegorz Szostak, Dr Falke – Arkadiusz Anyszka, Dr Blind – Tomasz Piluchowski, Ida – Karolina Kuklińska, Frosch – Ryszard Doliński, Adiutant – Rafał Supiński


Teatro dell’Opera di Roma: „Jezioro łabędzie” Czajkowskiego
Termin transmisji: 19 maja, godz. 20.00
Link do transmisji:
Dyrygent: Nir Kabaretti
Obsada: Anna Nikulina, Semyon Chudin, Giacomo Castellana


Royal Opera House: „Cendrillon” Massenet
Termin transmisji: 22 maja godz. 20.00

Dyrygent: Bertrand de Billy
Obsada: Cendrillon/Cinderella: Joyce DiDonato, Prince Charming: Alice Coote, Fairy Godmother: Eglise Gutiérrez, Stepmother: Ewa Podleś, Cendrillon’s father: Jean-Philippe, Lafont Stepsister: Madeleine Pierard,
Stepsister: Kai Rüütel



Teatr Wielki w Poznaniu: „Anhelli” Przybylskiego
Termin transmisji: 22 maja godz. 18.00

Dyrygent: Grzegorz Wierus
Obsada: Anhelli –Jan Jakub Monowid, Szaman – Jaromir Trafankowski, Ellenai – Joanna Freszel, Man on skis – Marek Szymański, Bird I – Aleksandra Pokora, Bird II – Lucyna Białas, Bird III – Barbara Gutaj-Monowid, Old Man – Michał Korzeniowski, Old Man (tancerz) – Taras Szczerbań

 

Moscow State Stanislavsky Music Theatre: „War and Peace” Prokofieva
Termin transmisji: 26 maja, godz. 19.00, nagranie dostępne do 26 listopada, godz. 12.00
Link do transmisji:
https://operavision.eu/en/library/performances/operas/war-and-peace-moscow-state-stanislavsky-music-theatre
Dyrygent:  Felix Korobov
Obsada: Dmitry Zuev, Natalia Petrozhitskaya, Larisa Andreeva, Irina Chistyakova, Lidia Chernykh, Denis Makarov, Nikolay Erokhin, Ksenia Dudnikova, Sergei Balashov, Roman Ulybin, Veronika Vyatkina, Leonid Zimnenko, Andrey Baturkin, Dmitry Ulyanov
 

Teatro Comunale Bologna: „Don Pasquale” Donizettiego

Dyrygent: Giuseppe La Malfa
Obsada: Raffaele Pisani, Boyd Owen, Ksenia Titovchenko, Michele Patti, Nicolò Donini, Daniele Palumbo


Teatro dell’Opera di Roma: „Waiting for the Sibyl” Kentridge’a
Termin transmisji: 28 maja, godz. 20.00

 

Opernhaus Zurich: „Rigoletto” Verdiego
Termin transmisji: 29 maja, godz. 18.00, nagranie dostępne do 1 czerwca, godz. 24.00
Link do transmisji: https://www.opernhaus.ch/spielplan/streaming/rigoletto/
Dyrygent: Fabio Luisi
Obsada: Saimir Pirgu, George Petean, Aleksandra Kurzak, Andrea Mastroni, Judith Schmid, Julia Riley, Valeriy Murga, Cheyne Davidson, Dmitry Ivanchey, Yuriy Tsiple, Deanna Breiwick, Dara Savinova, Roberto Lorenzi  


Royal Opera House: „The Cellist”
Termin transmisji: 29 maja godz. 20.00, nagranie dostępne do 12 czerwca

Obsada: The Cellist: Lauren Cuthbertson, The Instrument: Marcelino Sambé, The Conductor: Matthew Ball, The Cellist (as a young girl): Emma Lucano, Her Sister (as a young girl): Lauren Godfrey, Her Mother: Kristen McNally, Her Father: Thomas Whitehead, Her Sister: Anna Rose O’Sullivan, Her Cello Teachers: Gary Avis, Nicol Edmonds, Benjamin Ella, Her Musical Friends: Luca Acri, Paul Kay, Joseph Sissens


Sofia Opera and Ballet: „Boris Godunov” Musorgskiego
Termin transmisji: 29 maja, godz. 19.00, nagranie dostępne do 28 sierpnia, godz. 12.00
Link do transmisji: https://operavision.eu/en/library/performances/operas/boris-godunov-sofia-opera-and-ballet
Dyrygent: Konstantin Chudovsky
Obsada: Martin Tsonev, Mario Krastev, Irina Zhekova, Rumyana Petrova, Sergey Drobishevsky, Biser Georgiev, Angel Hristov, Dimitar Stanchev, Kostadin Andreev, Petar Buchkov, Plamen Papazikov, Tsveta Sarambelieva

 

 

TEATR:

 

Nowy Teatr, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Świetlica Nowego Teatru - Piotruś Pan - premiera rejestracji

Na podstawie Piotrusia Pana Jamesa Matthew Barrie’egow tłumaczeniu Aleksandra Brzózki i Macieja Słomczyńskiego.
Spektakl dla dzieci w wieku od 8 lat.

Reżyseria: Łukasz Kos
Dramaturgia: Patrycja Dołowy
Współpraca dramaturgiczna: Łukasz Kos
Scenografia: Olga Mokrzycka-Grospierre, Mikołaj Grospierre
Muzyka: Adam Świtała
Animacje, wideo, efekty wizualne : Aleksander Janas - kolektyw kilku.com
<https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fkilku.com%2F%3Ffbclid%3DIwAR3m3Nfeb3EhRK5WOm7Lu3Et1KI0ightgyjzOUxeuwl_ELNnEgjc1EFBVyE&h=AT0xmzNp1YGnlX-1rZC_f-GHZm9meUDpwKzs83jO2PKZWzhjd9DlJCrLg_bs18y09ElamBJidy2XsbhVZpQrWI0NP21FO5FiFYSqRmaP_cKHk0Jkh_PI1RQAzysmElepvRT9>

Choreografia: Anna Nowicka
Kostiumy: Paula Grocholska
Reżyseria świateł: Katarzyna Łuszczyk
Charakteryzacja: Monika Kaleta
Inspicjentka: Marta Śmierzchalska
Asystentka reżysera: Monika Borys
Produkcja: Maria Wilska
Asystentka produkcji: Agata Tragarz

Występują:
Joanna Niemirska,
Michał Bieliński,
Piotr Polak,
Piotr Trojan,
Radomir Rospondek,
Aleksandra Osowicz / Anna Nowicka
Łukasz Kos
Premiera: 01.06.2016

W tej historii to nie Piotruś Pan jest głównym bohaterem. Są nimi dzieci. Zagubione dzieci, w pewnym sensie pozostawione same sobie. Rodzice są gdzieś za drzwiami swojego pokoju, pochłonięci swoimi sprawami, swoją
pracą, zanurzeni w swoich iPhonach i tabletach. Udostępniamy rejestrację w ramach Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia <https://www.facebook.com/events/2550584668525233/>  organizowanego przez Muzeum
Historii Żydów Polskich POLIN <https://www.facebook.com/polinmuseum/>.

Link pojawi się 31 maja o godzinie 15:00 i dostępny będzie przez 24h.
Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy.

 

Zobacz “Uroczystość” w reż. H7 (Grzegorz Jarzyna) w TR Online! Zapraszamy na spektakl w ramach akcji “Zostań w domu, nie wychodź z teatru!”.

Co się stanie, kiedy na jaw wyjdzie mroczna, rodzinna tajemnica? Co, jeśli stanie się to podczas uroczystości 60. urodzin ojca, głowy rodziny, i jeśli to właśnie on znajdzie się w centrum podejrzeń? “Uroczystość” Grzegorza Jarzyny w bezkompromisowy sposób odsłania ciemne kulisy rodzinnych związków, balansując pomiędzy tragedią i farsą. To trzymająca w napięciu historia walki o prawdę, którą każdy musi stoczyć sam.

W nagranym spektaklu występują: *Andrzej Chyra*, *Jan Peszek*, *Ewa Dałkowska*, *Adam Ferency*, *Marek Kalita*, *Roma Gąsiorowska*, *Danuta Stenka*, *Danuta Szaflarska*, *Zygmunt Malanowicz*, *Lech Łotocki*, *Magdalena Kuta*, *Katarzyna Warnke*, *Jan Dravnel*, *Aleksandra Popławska*, *Redbad Klijnstra*,* Marek Kępiński*, *Wojciech Kalarus*, *Stanisław Sparażyński*, *Christian Emany*, *Marcin Mazurek*, *Aleksandra Stępowska*,* Jakub Adamus*.

Pokaz odbędzie się na Facebook Live TR Warszawa
<http://facebook.com/trwarszawa>oraz  na Vimeo <https://vimeo.com/trwarszawa>  30 maja o godzinie 20.00. Po premierze zapraszamy na *rozmowę z twórczyniami i twórcami spektaklu* na Facebook Live (start: godz. 22:30).

Nagranie na Vimeo będzie uzupełnione o napisy w języku polskim (realizacja w ramach projektu TR Bez Barier 2020) i angielskim. Czas trwania: ok. 2 godziny. Nagrania dostępne będą do godz. 23:59.

Zapraszamy też na warsztaty otwarte online w poniedziałek (1 czerwca) o godz. 17:00. Czytaj więcej o warsztatach <https://www.facebook.com/events/1370064326511839/>

INFORMACJA

Okulary 3D na własność:
dziecięce 3 zł; standard 3,5 zł; VIP 15 zł,
etui standard – 5 zł, etui VIP – 15 zł.

Kasa czynna od 14:00 do 20:00
od wtorku do niedzieli
i na godzinę przed każdym seansem.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie
pod nr 16 678 20 09 w. 520.

E-mail: kino@ck.przemysl.pl

Zarezerwowane bilety należy odebrać najpóźniej
na 30 min. przed seansem.

 

PLAN KINA

Copyright © 2020 Kino Centrum w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone | Design by CYBERNET WebFabryka
Script logo
DO GÓRY