Wystawa prac uczestników Warsztatów Plastycznych dla Dorosłych

28 listopada w Galerii „12” Centrum Kulturalnego w Przemyślu odbył się wernisaż Dorocznej Wystawy prac artystycznych uczestników Warsztatów Plastycznych dla Dorosłych.
Warsztaty prowadzone są w Centrum Kulturalnym w Przemyślu od 2007 r., uczestniczą w nich osoby pragnące rozwijać swoje uzdolnienia artystyczne.  Zróżnicowaną zawodowo i wiekowo grupę łączą wspólne zainteresowania, ogromna potrzeba i chęć doskonalenia swoich umiejętności. Udział w zajęciach umożliwia teoretyczne i praktyczne poznanie warsztatu plastycznego, uwrażliwianie na piękno. Praca w grupie, wspólne szukanie rozwiązań jednoczy uczestników i stwarza życzliwą atmosferę. Jest to także sposób na podniesienie poczucia własnej wartości, samorealizację, ciekawsze i bogatsze duchowo życie. Pieczę nad tym od początku istnienia warsztatów sprawuje Halina Paszkowska - artysta plastyk i pedagog, długoletni pracownik CK.

W 2015 r. uczestnicy Warsztatów brali udział w :
- Wystawie prac w Galerii Sztuki "Sanowa" - styczeń/luty
- Międzywojewódzkim Konkursie na Akwarelę im. Strońskiego "Ściana Wschodnia" w  Rzeszowie - maj
- Jednodniowym plenerze malarskim w Forcie "Borek"- maj
- W akcji charytatywnej na rzecz chorego dziecka w ramach imprezy "Familiada"- przekazanie prac plastycznych na aukcję - czerwiec
- VIII Regionalnym Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej  w Przemyślu – październik

Na wystawie czynnej do 9 grudnia swoje prace prezentują:

LUCYNA BILO
MIECZYSŁAWA BUCZKOWSKA – OŚ