• Slider 728
  • Slider 712
  • Slider 706
  • Slider 723
  • Slider 721
  • Slider 730
  • Slider 648
  • Slider 726

Wieczór poetycki D'ARII GALICKIEJ

12 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z poezją D'Arii Galickiej - poetki z Przemyśla, mieszkającej obecnie w Lublinie, która zaprezentuje swoje utwory z wydanego w tym roku tomiku wierszy pt. "Życiorys niedowcieleń".  D'Aria Galicka zaprezentuje siebie i swoje utwory w nastrojowej oprawie muzycznej w wykonaniu przemyskiego barda Jerzego Markowicza. WSTĘP WOLNY - Liczba miejsc ograniczona (obowiązuje reżim sanitarny).

 

 
D'ARIA GALICKA – przemyślanka jak sama mówi  „na wygnaniu” zamieszkująca w Lublinie. Marzycielka-imaginantka, poetka niedoskrzydlona, bajarka, pieśniarka, animatorka kultury. Z niedokształcenia anglistka, z duszy romantyczka,  humanistka o wielokulturowych zainteresowaniach, wielbiąca taniec i śpiew, “Piękno i Słowo”; miłośniczka natury i dalekich wędrówek (także w wyobraźni).
Weganka zaintrygowana szeroko pojętą duchowością. Realizująca się zarówno w rozmaitych formach artystycznego wyrazu (od poezji, przez śpiew i teatr po rękodzieło artystyczne), jak i w działalności społecznej.
Autorka i reżyserka spektakli poetyckich: „Refleksyjność moja codzienna” (2010); „Przemiany” (2011); „Gdzie Rusałki mówią dobranoc” (Lublin Miasto Poezji 2011); „Skrzydłem trąceni” (2012).
Założycielka grupy poetycko-literackiej ‘c.d.n.’, działającej przy ACK UMCS „Chatka Żaka”; organizatorka i prowadząca liczne warsztaty artystyczno-kulturalne i okołoliterackie oraz spotkania autorskie.
Autorka i realizatorka „Festiwalu bajkotworzenia” (2012 – 2016) oraz cyklu wydarzeń „Spotkania z Kulturami Świata” (2013 – 2016); współorganizatorka  „Dni Celtyckich” (2002) i Lubelskiego Przeglądu Poetyckiego „Strojne w biel czyli Zima z Bazuną” (2013, 2014). Kilkukrotna uczestniczka Dorocznego Spotkania Poetów organizowanego przez CK w Przemyślu. W zeszłym roku uhonorowana III miejscem w konkursie "O wstęgę Sanu", w tym roku dzięki stypendium Prezydenta Miasta Lublina  wydała długo wyczekiwany tomik wierszy zebranych z kilku dekad tworzenia pt. "Życiorys niedowcieleń". Tomiki będą do nabycia, dla chętnych wraz z dedykacją Autorki.

 
 
 Daria Galicka, fot. Agnieszka Szady
 
"nietutejsza niedzisiejsza
kreślę życiorys niedowcieleń
zamarzona niedośniona
pełna poezji niedoskrzydlone"

                      (Daria Galicka)
 
 

JERZY MARKOWICZ – znany przemyski bard, śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Wykonuje zarówno utwory z nurtu poezji śpiewanej, jak i znane standardy i popularne polskie przeboje, nadając im zawsze własny, oryginalny ton i ciekawą interpretację. Jego występy niejednokrotnie towarzyszyły działaniom kulturalnym w naszym mieście.

 

 

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone