Rok 2020

 • ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

  Uczestnicy Warsztatów Plastycznych dla Dorosłych  Centrum Kulturalnego w Przemyślu poczuli już magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Szare grudniowe dni postanowili rozjaśnić swoją plastyczną twórczością. W efekcie powstały piękne prace o tematyce zimowo-świątecznej, które Państwu prezentujemy.

 • Dolina Lotnicza - znaczenie dla rozwoju Podkarpacia

  Ośrodek Debaty Międzynarodowej

  Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie nie zwalnia tempa i już w piątek 18 grudnia o godz. 17:00 zrealizuje kolejne wydarzenie – tym razem będzie to debata online o nieprzeciętnym fenomenie ekonomicznym, jakim z całą pewnością jest Dolina Lotnicza zlokalizowana w lwiej części na obszarze województwa podkarpackiego.

 • Niech się spełnia życzeń moc na świąteczną noc

  W dobie nieustannie pędzącego i zmieniającego się świata, kiedy życzenia wysyłamy często w pośpiechu SMS-em, zastanówmy się czy nie warto byłoby powrócić do dawnych obyczajów przesyłania świątecznych kartek. Podtrzymując tę tradycję - tym bardziej, że w tym roku kontakty bezpośrednie są utrudnione - Centrum Kulturalne w Przemyślu postanowiło podzielić się z Państwem życzeniami napisanymi z tej okazji przez podkarpackich poetów, których zaprosiliśmy do współpracy. Tak powstały wyjątkowe, unikalne i piękne poetyckie życzenia w formie tradycyjnych kartek świątecznych.

 • Książka pod Choinkę - akcja zespołów teatralnych CK

  Książka pod Choinkę

  Członkowie zespołów teatralnych Centrum Kulturalnego inicjują akcję "Książka pod Choinkę". Zachęcamy do obdarowania bliskich takim właśnie prezentem. Odczytane propozycje literackie zostały przez każdego wybrane indywidualnie i przygotowane samodzielnie. Będziemy je prezentować codziennie, po jednym nagraniu, od 10 do 20 grudnia. Życzymy Wesołych Świąt!

 • 6. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek - Kalwaria Pacławska

  6. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek - Kalwaria Pacławska

  Klasztor oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel zapraszają na 6. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek - edycja hybrydowa. Na zgłoszenia czekamy do 15 stycznia 2021 r.

 • Kolejna nagroda dla filmu "Ocalałam z rzezi"

  Ocalałam z rzezi - baner

  Miło nam poinformować, że film pt. "Ocalałam z rzezi" w reżyserii  Macieja Wojciechowskiego otrzymał II nagrodę w kategorii filmów o losach Polaków na Kresach Wschodnich podczas Jubileuszowego XV Festiwalu Polonijnego „Losy Polaków 2020” organizowanego przez Fundację Polska-Europa-Polonia w ramach wieloletniego Programu „Niepodległa”, związanego z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości”.

 • 1 miejsce dla Koralika!

  Koralik w układzie Tajemnica Katedry Notre Dame

  Pierwsze miejsce zdobył Zespół Taneczny "Koralik" w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Białobrzeski E-DANCE Inspirations" - Gdańsk 2020 - edycja online!

 • Aleksandra Barycka ze Studia Aga wyśpiewała I nagrodę!

  Aleksandra Barycka

  Aleksandra Barycka, wokalistka STUDIA AGA Centrum Kulturalnego w Przemyślu, wzięła udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego „Serce w plecaku 2020”. Ola wyśpiewała I nagrodę w II kategorii wiekowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • 20. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz bez..."

  Jazz bez - plakat

  Od 3 do 6 grudnia zapraszamy na 20. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz bez...", który w tym roku odbędzie się online. Koncerty dostępne będą na stronie internetowej i kanale YouTube Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

 • Święta Cecylia patronka śpiewu

  22 listopada każdego roku wspominamy życie i świadectwo wiary Cecylii z Rzymu - patronki muzyki i śpiewu kościelnego, muzyków, śpiewaków i rzemieślników wykonujących instrumenty.

 • 5. Konferencja naukowa "Wędrujące Madonny. Wizerunki Madonn Kresowych na Podkarpaciu"

  Wędrujące Madonny - plakat

  28 listopada o godzinie 16:00 zapraszamy na 5. Konferencję naukową "Wędrujące Madonny. Wizerunki Madonn Kresowych na Podkarpaciu". W tym roku odbędzie się ona wyłącznie online i będzie dostępna na stronie www.ck.przemysl.pl i kanale youtube.com/centrumkulturalne.

 • 102. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Józef Piłsudski

  11 listopada odchodzimy 102. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tego dnia w 1918 roku Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową i naczelne dowództwo wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu. W tym dniu również zawarto rozejm w Compiegne, który zakończył działania zbrojne Wielkiej Wojny lat 1914-1918.

 • Zmarł Jerzy Dynia

  Jerzy Dynia

  Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że zmarł Jerzy Dynia, wielokokrotny juror na imprezach organizowanych przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

 • Cmentarz Łyczakowski online

  Cmentarz Łyczakowski - baner

  Ponad 8 000 rekordów w bazie danych nagrobków, informacje o najważniejszych twórcach łyczakowskich rzeźb, a także efekty prac konserwatorskich przeprowadzonych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zawiera strona internetowa poświęcona Cmentarzowi Łyczakowskiemu we Lwowie. Dostępna w dwóch wersjach językowych strona umożliwiająca odwiedzenie jednego z najważniejszych europejskich cmentarzy z każdego miejsca na świecie, powstała z inicjatywy Fundacji Dziedzictwa Kulturowego.

 • Walery Bortiakow - "Próba portretu"

  Walery Bortiakow - Próba portretu

  14 maja 2007 r. we Lwowie zmarł nagle Walery Bortiakow. Długoletni reżyser, aktor i scenograf Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie. Dzięki książce "Próba portretu" chcemy ocalić pamięć o artyście, lwowianinie, „Rosjaninie okrutnie spolonizowanym” - jak sam się nazywał. Wydawnictwo to mogło powstać dzięki realizowanemu od kilku lat projektowi kulturalnemu pod nazwą „Festiwal Dziedzictwa Kresów”, którego głównymi organizatorami są: Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Wójt Gminy Lubaczów.

 • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

 • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2020 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone