Ogólnopolska Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju - Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form

40. Ogólnopolska Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form

Termin: 12-17.02.2019 r.

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju

"Biesiada Teatralna" jest spotkaniem amatorskich zespołów teatralnych małych form - teatrów dramatycznych, kabaretów, teatrów wizji i ruchu, poezji, monodramów - z całej Polski. Wszystkie rywalizować będą o główne nagrody: "Złoty Róg Myśliwski Króla Jana" i "Złotą Misę Borowiny".

To jeden z najstarszych w kraju festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form (pierwsza biesiada odbyła się w 1976 r.), który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem,  a o udział w nim zabiegają najlepsze w kraju  teatry amatorskie. Dodatkowym atutem jest profesjonalne jury – znani aktorzy, reżyserzy i krytycy teatralni, którzy prowadzą warsztaty i specjalistyczne konsultacje.

Teatr Persyflaż - Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie: "Za kulisami" - Nagroda Złoty Róg Myśliwski Króla Jana (zdj. Krystyna Juźwińska)
40. Ogólnopolska Biesiada Teatralna – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form, Horyniec-Zdrój 2019 r.

Pobierz program