• Slider 661
  • Slider 660
  • Slider 657
  • Slider 653
  • Slider 654
  • Slider 652
  • Slider 648
  • Slider 483

Maria Żemełko - spotkanie autorskie "Wizje i wizjer" z cyklu "Przystanek Poezja"

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza miłośników poezji 26 lutego 2021 r. o godz. 18.00 na wirtualne spotkanie autorskie z Marią Żemełko zatytułowane „Wizje i wizjer”. To kolejne spotkanie, organizowane w ramach „Przystanku Poezja”, podczas którego będziemy mieli możliwość poznać twórczość przemyskiej poetki.

„Przystanek  Poezja” organizowany jest od 1999 r. kilka razy w roku. Dotychczas mięliśmy przyjemność gościć w CK czterdziestu dziewięciu poetów z Podkarpacia związanych z organizowanymi przez nas Dorocznymi Spotkaniami Poetów. Dzięki nim mieliśmy okazję poznać ich sylwetki oraz bogatą twórczość. Dodajmy, że rozpoczynające ten rok spotkanie autorskie z Marią Żemełko będzie jubileuszowym, bo już 50. "Przystankiem Poezja". Cieszymy się, że nadal niezmiennie możemy promować i odkrywać dla szerszego kręgu odbiorców poetycki dorobek podkarpackich poetów.

Lutowy wieczór autorski odbędzie się ze względu na obostrzenia epidemiczne jeszcze online, jednak będziecie mieli Państwo możliwość zapoznać się z poetką i jej wierszami. Zapraszamy więc na kanał YouTube.com/centrumkulturalne, a także na stronę Centrum Kulturalnego www.ck.przemysl.pl. Będzie dostępny także na Facebooku, gdzie po spotkaniu wspólnie z Autorką będziemy odpowiadać na Państwa pytania i komentarze. Pierwszym 10 osobom, które zwrócą się do nas z prośbą, prześlemy przygotowany specjalnie na tę okazję mały zbiorek poetycki pt. „Wizje i wizjer” z utworami Marii Żemełko.

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Przystanek Poezja - spotkanie autorskie z Marią Żemełko

 

MARIA ŻEMEŁKO urodziła się i mieszka w Przemyślu. Pisze od lat, swoje wiersze po raz pierwszy ujawniła w antologii Do jutra (2013 r.). W 2014 r. wydała debiutancki tomik Z plecakiem i walizką. Kolejne tomiki to: Bajki na życzenie (2014 r.) adresowane imiennie dla sześćdziesięciorga czworga dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przemyślu i Wiersze pisane nad ranem.

Z galicyjską serdecznością poetka zaprosiła dorosłych i dzieci do swojego miasta następnymi publikacjami: Przemyśl przewodnik w pigułce (2015 r.) oraz Z krótką chwilką u Przemisi i nie tylko. Aby uchronić kresowy „bałak” wplotła go w pełne humoru wiersze zebrane w tomiku Na bambetlu czyli lwowskie bałakanie (2016 r.). Z trudnego prawniczego języka przełożyła na bardziej zrozumiały Deklarację Praw Dziecka ONZ w książeczce O prawach dzieci na całym świecie (2017 r.) Jej utwory ukazały się też w antologiach Białe kroniki oraz Notes poetycki i kilkunastu almanachach Dorocznego Spotkania Poetów, wydawanych przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. Wiele jej wierszy znalazło się w repertuarze przemyskich zespołów muzycznych: „Dusza we Mgle”, „Port Przemyśl” i Kapeli Podwórkowej „Ta Joj”.

 

 

 

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone