• Slider 724
  • Slider 728
  • Slider 712
  • Slider 723
  • Slider 721
  • Slider 718
  • Slider 672
  • Slider 648
  • Slider 726

Galeria 12

Plakat wernisażu wystawy. Dominujący element to biało czarny odcisk palca. Teskt alternatywny pod plakatami

 

Plakat wernisażu wystawy. Trzy biało czarne grafiki. Teskt alternatywny pod plakatami

 

Łukasz Cywicki

Grafika

8 września, godz. 17:00

Wernisaż i spotkanie z autorem

Centrum Kulturalne w Przemyślu, ul. Konarskiego 9, Galeria 12

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszy Promocji Kultury

 

ŁUKASZ CYWICKI urodzony w 1975 r.  w Przemyślu. Studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w 2000 r. w Pracowni Drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego i równolegle w Pracowni Malarstwa prof. Jana Świtki. Doktorat w 2008 r. na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2018 r. habilitacja na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Instytucie Sztuk Pięknych, Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie prowadzi zajęcia w dyplomującej Pracowni Grafiki - Druku Wypukłego. W latach 2016-2019 pełnił funkcję kierownika Zakładu Grafiki Warsztatowej. Obecnie ponownie wybrany na to stanowisko na lata 2020-2024. Od 2001 r. członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

W dorobku 42 wystaw indywidualnych w galeriach i muzeach w kraju i za granicą w: Poznaniu; Przemyślu; Kielcach; Busko-Zdroju; Sandomierzu; Krośnie; Rzeszowie; Radomiu; Tarnowie; Warszawie; Krakowie; oraz w Hoxter (Niemcy), Spiśska Nova Ves; Kosice (Słowacja), Cluj-Napoca (Rumunia), Nyiregyhaza (Węgry), Novi Sad; Belgrad (Serbia), Niżny Tagił (Rosja), Tampere; Hämeenlinna (Finlandia), Frederikshavn (Dania), Monterrey NL (Meksyk), Rosario (Argentyna).

Udział w 930 wystawach zbiorowych międzynarodowych i ogólnopolskich w kraju i za granicą: Anglia, Austria, Argentyna, Belgia, Bułgaria, Brazylia, Białoruś, Czechy, Chorwacja, Chiny, Cypr, Dania, Egipt, Estonia, Grecja, Hiszpania, Francja, Finlandia, Niemcy, Izrael, Indonezja, Włochy, Japonia, Kirgizja, Korea, Kanada, Kosowo, Litwa, Meksyk, Macedonia, Malta, Malezja, Polska, Portugalia, Portoryko, Peru, Rumunia, Rosja, Słowacja, Szwecja, Serbia, Słowenia, Taiwan, Tajlandia, Turcja, Urugwaj, USA, Ukraina, Włochy, Węgry.

Laureat 76 nagród i wyróżnień w konkursach w Katowicach, Przemyślu, Rzeszowie, Jeleniej Górze, Raciborzu, Poznaniu, Boguszowie-Gorcach; Cluj-Napoca; Aiud; Timisoara (Rumunia), Rijeca (Chorwacja), Paderborn (Niemcy), Tokyo (Japonia), Sint-Niclaas (Belgia), Wilno (Litwa), Ankara (Turcja), Famagusta (Cypr), Belgrade (Serbia), Shanghai; Guangzhou (Chiny), Santa Fe; Rosario (Argentyna), Varna (Bułgaria), Naantali (Finlandia), Vigonza; Padova (Włochy).

 

 

16 wybranych prac Łukasza Cywickiego dostępnych jest TUTAJ.

 

 

Zobacz również:

 

 

Archiwum wystaw w Galerii 12:

 

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone