• Slider 578
 • Slider 579
 • Slider 582
 • Slider 581
 • Slider 580
 • Slider 576
 • Slider 573
 • Slider 483

Archiwalny Kalendarz imprez

 • 25 lutego, godz. 17:00 - klub Piwnice

  Wydarzenie od:

  Z cyklu „Przystanek Poezja” – Wieczór autorski Marii Gibały z Przemyśla

  Wstęp wolny

  Maria Gibała

  Pod tym tytułem kryją się spotkania poetów z woj. podkarpackiego, od kilku lat skupionych w nieformalnej grupie w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Podczas imprezy odbywa się promocja ich twórczości. W lutym zapraszamy na spotkanie z Marią Gibałą z Przemyśla.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 7 lutego, godz. 16:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  "Moje magiczne miejsca" - pokaz  filmu o Zbigniewie Chrzanowskim

  Wstęp wolny

   

  Dokumentalny film o drodze życiowej Zbigniewa Chrzanowskiego, dyrektora i reżysera Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie, zrealizowany przez „Kurier Galicyjski”. Po prezentacji, spotkanie z realizatorami filmu oraz jego bohaterem.

  Lwowska premiera filmu odbyła się w pałacu arcybiskupów lwowskich. Jej gospodarzem był arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Film był prezentowany również na Festiwalu Filmów Emigracyjnych „Emigra” w oranżerii pałacu wilanowskiego w Warszawie. Scenariusz filmu napisała Anna Gordijewska, dziennikarka „Kuriera Galicyjskiego” i zarazem aktorka Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie. Była ona również reżyserem filmu. Zdjęcia i montaż wykonał Aleksander Kuśnierz. Praca nad filmem trwała 9 miesięcy, zrealizowano 26 godzin materiału filmowego, a ukończono go w 2015 r. Czas trwania: 30 min.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 26 lutego, godz. 19:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Koncert Operetkowy

  Bilety: 50 zł

  Zabrzmią największe przeboje świata opery, operetki i musicalu, a także niezapomniane melodie gorącej Italii. Wystąpią wybitni soliści polskiej estrady, obdarzeni wspaniałymi głosami, laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, muzycy na co dzień współpracujący z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w kraju i poza jego granicami. Publiczność będzie miała okazję wysłuchania sopranistki Katarzyny Staroń, tenora Jędrzeja Tomczyka oraz skrzypka Andrzeja Tulika i pianistki Klaudyny Wąsiewicz. Zapraszamy serdeczne, tego nie można przegapić!

  Impreza zewnętrzna

 • 27 lutego, godz. 16:00 - Muzeum Archidiecezjalne w Przemyślu

  Wydarzenie od:

  "...życie swe Polsce ofiarowałem..."

  Wstęp wolny

  27 lutego o godzinie 16:00, w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zapraszamy do Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu na spotkanie poświęcone pułkownikowi Łukaszowi Cieplińskiemu.

  Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Muzeum Archidiecezjalne w Przemyślu

 • 3 marca, godz. 18:00 - Galeria Stara Kręgielnia

  Wydarzenie od:

  Wernisaż wystawy malarstwa Jadwigi Pechaty

  Wstęp wolny

   

   

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 29 lutego, godz. 17:00 - Hol CK

  Wydarzenie od:

  Artystyczne Debiuty Młodych: Alicja Soboń - wernisaż wystawy rysunku i malarstwa

  Wstęp wolny

  29 lutego o godzinie 17:00 zapraszamy do Centrum Kulturalnego na wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Alicji Soboń. Wystawę będzie można oglądać w Holu CK do 14 marca.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 4 marca, godz. 9:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  „MAKBET” - retransmisja spektaklu z teatru The Globe w Londynie

  Bilety: 25 zł i 20 zł

   

  Gdy trzy wiedźmy przepowiadają Makbetowi, że jest mu przeznaczone zasiąść na tronie Szkocji, on i jego żona postanawiają dopomóc losowi i zabić jedynego człowieka stojącego im na drodze do władzy – cnotliwego króla Dunkana. Później jednak, aby utrzymać swoją pozycję, Makbet musi dalej zabijać: najpierw Banka, swego dawnego towarzysza broni, potem żonę i dzieci Makdufa... W miarę, jak atmosfera winy i zbrodni gęstnieje, samozwańczy król popada w obłęd i stara się usunąć ze swej drogi każdego, kto wydaje się zagrażać jego koronie.

  Szekspirowskie widowisko hipnotyzuje od pierwszych chwil aż do spełnienia się ostatniej przepowiedni. To prawdziwe arcydzieło szekspirowskiego teatru. Tragedia ukazuje zabójczą siłę złych mocy, w które wikła się człowiek i najczarniejszą stronę ludzkiej natury. Shakespeare po raz kolejny okazuje się wyśmienitym psychologiem.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 1 marca, godz. 17:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Spektakl "Wyklęci"

  Wstęp wolny

  Premiera przedstawienia odbyła się 21 i 22 kwietnia 2012 roku w Warszawie w mokotowskim więzieniu na Rakowieckiej. Reżyserem, scenarzystą i scenografem WYKLĘTYCH jest Tomasz Antoni Żak. Przedstawienie jest połączeniem kreacji teatralnej z elementami dokumentalnymi przetworzonymi artystycznie. Jest poetyckim przywołaniem do apelu tych, o których pamięć przez kilkadziesiąt lat była przez władze komunistyczne skutecznie zabijana. Przedstawienie odbędzie na scenie w Sali widowiskowej CK (łącznie z widownią). Nie będzie możliwości wejścia po rozpoczęciu spektaklu.

  Organizatorzy: Urząd Miejski w Przemyślu, Centrum Kulturalne w Przemyślu. Partner: Biuro Turystyki ALBATROS

 • 4 - 5 marca, godz. 10:00 - klub Piwnice, sala widowiskowa

  Wydarzenie od: Wydarzenie do:

  26. Festiwal Piosenki „ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI” - eliminacje powiatowe

  Wstęp wolny

  Przebiegający dwuetapowo konkurs z udziałem solistów z Podkarpacia. Rywalizować ze sobą będą młodzi pasjonaci muzyki w wieku od 6 do 25 lat. Wcześniejsze eliminacje powiatowe odbędą się w Dębicy, Jaśle, Jarosławiu, Kańczudze, Mielcu, Oleszycach, Przemyślu i Strzyżowie.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

Copyright © 2019 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone