• Slider 578
 • Slider 579
 • Slider 582
 • Slider 581
 • Slider 580
 • Slider 576
 • Slider 573
 • Slider 483

Archiwalny Kalendarz imprez

 • 24 stycznia, godz. 11:00 - Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej

  Wydarzenie od:

  Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

  Wstęp wolny

   

  Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci szkół muzycznych stopnia podstawowego).

  W Festiwalu mogą wziąć udział dzieci od 6 lat, młodzież i osoby dorosłe soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby indywidualne.

  Regulamin do pobrania na naszej stronie w zakładce REGULAMINY i LOGO.

  Organizatorzy: Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel

 • 24 stycznia, godz. 15:45 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Z cyklu „Bolshoi Ballet Live” transmisja baletu w dwóch aktach "Poskromienie złośnicy" Teatru Balszoj w Moskwie

  Bilety: ulgowy 40 zł i normalny 45 zł

  Dyrektor i główny choreograf  Baletu Monte Carlo Jean-Christophe Maillot specjalnie dla baletu Teatru Bolszoj stworzył swoją taneczną wersję Szekspirowskiej komedii „Poskromienie złośnicy”. Maillot przenosi historię miłości i walki o dominację w związku w nieokreślony czas, a dzięki uwspółcześnionym kostiumom podkreśla uniwersalną wymowę komedii Szekspira. Atutem spektaklu jest także zmieniająca się w okamgnieniu mobilna scenografia. To prawdziwa nowość w repertuarze Bolszoj. Premiera odbyła się w lipcu 2014 roku, a spektakl i jego wykonawców nagrodzono prestiżową Złotą Maską.

  Przedstawienie trwa około 2 godzin.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 26 stycznia, godz. 17:30 - sala widowiskowa, galeria "Hol"

  Wydarzenie od:

  VIII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

  Wstęp wolny

  W ramach przemyskich obchodów odbędzie się promocja pamiętnika Reni Spiegel (przemyskiej Żydówki,  poetki, która opisywała swoje przeżycia od 1939 do 1944 r.), spektakl teatralny pt. „Pamiętnik Reni Spiegel” w wyk. Grupy Teatralnej „Garderoba”, wręczenie nagród laureatom Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego im. Reni Spiegel, który został zorganizowany przez Fundację im. Reni Spiegel, reprezentowaną przez reżysera Tomasza Magierskiego z Warszawy oraz siostrę poetki Arianę Elżbietę Bellak z Nowego Jorku. Uroczystościom towarzyszyć będzie wystawa fotografii Jacka Szwica pt. „Miasteczko Bełz”.

  Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego – Zakład Historii i Kultury Żydów

 • 18 - 21 lutego - sala teatralna GOK w Horyńcu-Zdroju

  Wydarzenie od: Wydarzenie do:

  37. Biesiada Teatralna - Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu - Zdroju

   

  W prezentacjach konkursowych wystąpią amatorskie teatry małych form z całej Polski, które będą rywalizować o główne nagrody: „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” i „Złotą Misę Borowiny”. Umiejętności artystów oceniać będzie profesjonalne jury - znani aktorzy, reżyserzy i krytycy teatralni, którzy poprowadzą również warsztaty i specjalistyczne konsultacje.

  Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju

 • 7 lutego - kościół pw. Świętej Trójcy w Przemyślu, rampa kolejowa na Bakończycach

  Wydarzenie od:

  Zapal Znicz Wywiezionym

  Wstęp wolny

  W najbliższą niedzielę, 7 lutego, odbędą się przemyskie obchody 76. rocznicy deportacji obywateli Polski na Sybir. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

  Organizatorzy: Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu, Związek Sybiraków III RP w Przemyślu, Urząd Miejski w Przemyślu, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "X D.O.K."

 • 21 lutego, godz. 15:45 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Z cyklu „Bolshoi Ballet Live” - retransmisja baletu w trzech aktach z prologiem “Dama Kameliowa” Teatru Bolszoj

  Bilety: 45 zł normalny, 40 zł ulgowy

  Historia paryskiej kurtyzany Marii Duplessis, spisana w powieści „Dama kameliowa” przez Aleksandra Dumasa syna stała się kanwą dla licznych dzieł: dramatu, opery Verdiego „La traviata”, niezliczonych filmów i baletu Johna Neumeiera – jednego z największych choreografów XX wieku. Młody arystokrata Armand zakochuje się w kurtyzanie Małgorzacie, kobieta także odnajduje w tym romansie prawdziwą miłość. Niestety wie, że jest śmiertelnie chora. Neumeier, chcąc przenieść powieść Dumasa na scenę baletową, początkowo brał pod uwagę muzykę Verdiego, zastanawiał się też nad kompozycją Henry’ego Saugueta. Ostatecznie za namową dyrygenta Gerharda Marksona wykorzystał utwory Fryderyka Chopina.

  Przedstawienie trwa około 3 godzin.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 25 lutego, godz. 09:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Z cyklu „Wystawa na ekranie” – „Dziewczyna z perłą i inne skarby haskiego Mauritshuisu"

  Bilety: 20 zł / 15 zł

  Po dwóch latach zwiedzania świata „Dziewczyna z perłą” powróciła do ukochanej galerii Mauritshuis w Hadze, w której właśnie ukończono rozległe prace remontowe. Ogromne kolejki ustawiające się, by choć zerknąć w to tajemnicze i piękne oblicze oraz prawie 1,2 miliona odwiedzających w czasie pobytu obrazu w Japonii, świadczą wymownie o niepodważalnym uroku tego arcydzieła. Pięknie nakręcony dokument poszukuje odpowiedzi na wiele nierozwiązanych zagadek otaczających ten niezwykły obraz i jego tajemniczego twórcę – Vermeera.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 31 stycznia, godz. 14:30 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Jasełka pt. "Opowieść wigilijna"

  Wstęp wolny

   

  Organizatorzy: Stowarzyszenie "Otwarta dłoń", Polski Dom Katolicki w Żurawicy, Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 7 lutego, godz. 12:30 - GOK w Starym Dzikowie

  Wydarzenie od:

  XIV Regionalny Przegląd Grup Obrzędowych „WĄTKI FOLKLORU LUDOWEGO”

  Wstęp wolny

  Prezentacja zespołów, które przedstawiając zwyczaje i obrzędy związane z różnymi sferami dawnego życia na wsi zachowują  ludowe tradycje swych przodków, przypominają nieobecne już we współczesnym życiu sceny i tym samym próbują ocalić je przed zapomnieniem.

  Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gmina Stary Dzików. Współorganizator: Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

Copyright © 2019 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone