6 października - plac obok Szkoły Podstawowej w Morawsku

Wydarzenie od: 2019-10-06

7. Biesiada nad Morawskim Łęgiem – Prezentacja Tradycji Kulinarnych Podkarpacia

Wstęp wolny

Impreza plenerowa podczas której prezentują się zespoły folklorystyczne i Koła Gospodyń Wiejskich. Oprócz tradycyjnych potraw biorących udział w konkursie każda grupa prezentuje także rekwizyty przydatne w dawnej kuchni, dzięki czemu będzie można zobaczyć unikalne przedmioty dawnego gospodarstwa domowego. Oceniany jest także całokształt stoiska, dlatego oprócz potraw konkursowych są także różne smakołyki przeznaczone do degustacji, jak i pięknie haftowane obrusy i serwety. Dodatkowo każda grupa w oddzielnym konkursie prezentuje inscenizowaną piosenkę o tematyce kulinarnej.

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Wójt Gminy Jarosław. Współorganizator: Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość w Morawsku”