• Slider 737
 • Slider 736
 • Slider 734
 • Slider 732
 • Slider 743
 • Slider 672
 • Slider 706
 • Slider 742
 • Slider 738
 • Slider 731

21. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz bez"

Jest to renomowane przedsięwzięcie, dobrze znane w środowisku muzycznym, które zdobyło sobie uznanie zarówno artystów jak i publiczności. Przez te lata festiwal zyskał opinię imprezy prezentującej najlepsze wzorce współczesnej muzyki improwizowanej, przyczyniając się w ten sposób do budowania kontaktów kulturalnych i tworzenia międzynarodowych formacji muzycznych.

Bilety: 20 zł.

Wszystkie koncerty będą transmitowane także online, poprzez kanał YouTube Centrum Kulturalnego w Przemyślu: https://www.youtube.com/user/centrumkulturalne.

 

Bilety online dostępne tutaj poprzez system EKOBILET.

 

W dniach od 3 do 5 grudnia 2021 roku Festiwal odbywa się równocześnie we Lwowie. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń: https://pl-pl.facebook.com/jazzbez/

 

2 grudnia, godz. 19:00 - sala widowiskowa

Andrzej Jagodziński Trio – BACH

 

Andrzej Jagodziński - znakomity pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer. W środowisku muzycznym znany i ceniony od lat osiemdziesiątych.

Sławę i uznanie szerokiego grona słuchaczy w kraju i na świecie zdobył z udziałem muzyków swojego tria, czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej, kontrabasistą Adamem Cegielskim i legendarnym perkusistą Czesławem „Małym” Bartkowskim, wspaniałymi interpretacjami Chopina w latach 90-tych XX w. W latach dwutysięcznych zaczął sięgać po utwory innych kompozytorów polskich: Krzysztofa Komedy, Andrzeja Kurylewicza, Jerzego Wasowskiego, Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, a także po utwory  polskiej muzyki ludowej,  czy większe formy muzyki klasycznej jak np. Sonata b-moll F. Chopina czy wybrane części symfonii L. van.Beethoven’a.

Nadal bazując na Trio zaczął rozwijać aparat wykonawczy w swoich aranżacjach o innych instrumentalistów, wokalistów, orkiestrę kameralną. Kulminacją  poszukiwań brzmieniowych jest jego Koncert Fortepianowy g-moll na trio jazzowe i orkiestrę symfoniczną, a także Requiem na trio jazzowe, troje wokalistów jazzowych i chór mieszany.

Wracając do początków sukcesu i brzmienia tria jazzowego jako podstawowego składu wykonawczego interpretującego muzykę Chopina, najnowszą inspiracją Jagodzińskiego stała się muzyka  mistrza polifonii  Jana Sebastiana Bacha.

W odróżnieniu od muzyki Chopina, w której złożone harmonie i wysmakowane  melodie były  podstawą i inspiracją do improwizacji, w muzyce Bacha, dla Jagodzińskiego i jego Tria tą inspiracją jest wielogłosowość i nieskończone możliwości przenikania i wpływania na siebie  poszczególnych głosów.

Wykonawcami są:

Andrzej Jagodziński – fortepian,
Adam Cegielski – kontrabas,
Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja.

Płyta z prezentowanym materiałem muzycznym ukazała się na rynku w grudniu 2020 roku.

Płytę można kupić pod adresem: www.studiormt.net oraz www.bluenote.waw.pl

 

 

Adam Cegielski to kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Debiutował na scenie jazzowej w zespole „Central Heating Trio”, z którym zwyciężył w konkursie Jazz Juniors w Krakowie w 1990 roku zdobywając również nagrodę indywidualną.

Z „CHT” uczestniczył w finałach dwu europejskich konkursów jazzowych – Leverkusen/Niemcy 1990 i Hoeilaart/Belgia 1990. W grudniu 1990 „CHT” otrzymało „Klucz do kariery” nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu trasy koncertowej „Pomorska Jesień Jazzowa”.

W latach 1989 – 1991 Adam Cegielski grał w zespole Kazimierza Jonkisza, 1991 – 1993 w zespole „Quintessence”, 1992 – 1995 w kwartecie Kuby Stankiewicza. W swej dotychczasowej karierze współpracował m. in z Ewą Bem, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Preisnerem, Janem AP Kaczmarkiem.

Jest cenionym muzykiem sesyjnym.

W latach 1991 – 1992 grał w orkiestrze kameralnej Concerto Avenna, 1991 – 1995 współpracował z orkiestrą „Sinfonia Varsovia”.

Od roku 1993 gra w Trio Andrzeja Jagodzińskiego.

W roku 1994 nagrodzony został przez Fundację Kultury Polskiej doroczną nagrodą im. Krzysztofa Komedy.

Rok 1994 to także początek regularnej działalności pedagogicznej, do dziś Adam Cegielski prowadzi klasę kontrabasu na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie gdzie od roku 2005 pełni także funkcję wicedyrektora do spraw kształcenia jazzowego.

 

Czesław „Mały” Bartkowski (ur. 19 kwietnia 1943 r. w Łodzi) – polski perkusista jazzowy; Od 1992 także wykładowca w klasie perkusji i kierownik Wydziału Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina oraz Policealnym Studium Jazzowym im. H. Majewskiego w Warszawie.

Edukację muzyczną rozpoczął w 6 roku życia. Jako dziecko śpiewał w chłopięco-męskim Chórze Katedralnym i Radiowym we Wrocławiu, pod dyrekcją Edmunda Kajdasza. Czesław „Mały” Bartkowski ukończył Państwową Średnią Szkoły Muzyczną we Wrocławiu – w klasie perkusji profesora Edmunda Treichla. Zadebiutował oficjalnie w roku 1960 w zespole Far Quartet Jerzego Pakulskiego.

Od 1960 roku nieustannie koncertuje w Polsce i na całym świecie, zawsze współpracując z najwybitniejszymi muzykami.

 

 

 

3 grudnia, godz. 19:00 - sala widowiskowa

Henryk Miśkiewicz Quartet – ŚLADAMI FILMOWYCH ŚCIEŻEK

 

Koncert w wykonaniu Kwartetu Henryka Miśkiewicza składa się z autorskich aranżacji  tematów kultowych polskich filmów. Lider wybrał te, które w większości osobiście nagrywał. Jest to podróż sentymentalna w nowej, jazzowej odsłonie. Przy okazji artysta składa hołd kompozytorom wnoszącym swój znaczący wkład do polskiej kinematografii, a także   przypomina o Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej (1947 - rok założenia). Odnaleziony tam film niemy  "Odloty" jak większość,  opierał się głównie na muzyce ilustracyjnej, z której saksofonista wydobył to co najpiękniejsze i najbardziej jazzowe. Należy zaznaczyć, że na wielu ścieżkach dźwiękowych słychać charakterystyczne brzmienie saksofonu Henryka Miśkiewicza . Za ten niezwykły, własny ton, melodykę i improwizację otrzymał w 2018 roku kolejnego MATEUSZA, prestiżową nagrodę Programu Trzeciego Polskiego Radia. On sam jest aranżerem i wykonawcą autorskiej płyty "Remembrances" (Wspomnienia) - wydawnictwa Black Label – produkcji Marcina Kydryński, na której znalazła się muzyka filmowa wielkich, światowych twórców.

Koncert jazzowy bazujący na polskiej muzyce filmowej przypomina to, co porusza i nie powinno ulec zapomnieniu. Muzyka tworzy z filmem jednorodną całość, podnosi walory artystyczne filmu. Opowiada o tym saksofonista, Henryk Miśkiewicz, wykonawca głównych wątków filmowych i tematów oraz własnych improwizacji dopasowanych do klimatu scen filmowych. Artysta poznał osobiście kompozytorów, tajniki ich twórczej pracy, a w filmach stał się ich uzupełnieniem i "muzą". Nikt inny tak jak on nie potrafi zagrać słynnego solo saksofonowego, rozpoczynającego film "07 Zgłoś się", z muzyką Włodzimierza Korcza, czy stworzyć niepowtarzalny klimat do filmów z muzyką Michała Lorenca, w „Różyczce" i w jego pierwszym filmie "Psy", oraz w drugiej serii "Czterdziestolatka" Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Miłośnicy filmu i talentu Henryka Miśkiewicza mogą się o tym przekonać podczas koncertu w sali widowiskowej lub w trakcie transmisji on-line NA ŻYWO.

Wykonawcy:

Henryk Miśkiewicz - saksofony,
Wojciech Majewski - fortepian,
Sławomir Kurkiewicz - kontrabas,
Michał Miśkiewicz - perkusja.

 

Henryk Miśkiewicz - saksofonista, kompozytor, aranżer. Absolwent Liceum Muzycznego we Wrocławiu i Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie. Przygodę z jazzem rozpoczął w wieku 14 lat, zdobywając wyróżnienie na Festiwalu Jazz Nad Odrą w Wrocławiu. Uhonorowany nagrodami Fryderyków: za płytę Lyrics (2002), jako Muzyk Roku (2004) oraz Jazzowy Artysta Roku (2013), otrzymał również nominacje do tych nagród za wszystkie autorskie płyty: More Love, Kakaruka, Ja nie chcę spać, Altissimonica, Uniesienie oraz trzy kolejne płyty Full Drive.

Od lat zwycięzca plebiscytu Jazz Top magazynu Jazz Forum. Został wielokrotnie nagrodzony za swą pracę muzyczną i osiągnięcia  prestiżowymi nagrodami Mateusza (nagroda III Programu Polskiego Radia) oraz Oskarem Jazzowym (nagroda Stowarzyszenia Łódzkich Melomanów).

Koncertował na wielu festiwalach w Europie. Grał z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi (m. in. Ewa Bem, Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Jagodziński, Marek Napiórkowski). Koncertował również z Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna oraz Orkiestrą WDR. W ramach projektu Anny Marii Jopek współpracował z Patem Methenym, Mino Cinelu.  Ostatnio koncertował z amerykańskim trębaczem Michaelem „Patches” Stewartem.

Jego charakterystyczne brzmienie saksofonu można usłyszeć na wielu płytach gwiazd polskiej piosenki, nagraniach telewizyjnych czy ścieżkach muzyki filmowej. W tym roku świętuje swoje 70 urodziny i z tej okazji ukazała się płyta rodzinna NASZA MIŁOŚĆ z udziałem Doroty Miśkiewicz-wokalistki i pomysłodawczyni projektu  ( prywatnie córki) oraz Michała Miśkiewicza-perkusisty (prywatnie syna).

 

Henryk Miśkiewicz, zdj. Kuba Majerczyk

 

Wojciech Majewski pianista wykonujący zarówno jazz jak i muzykę klasyczną, kompozytor, wykładowca na Wydziale Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie.

Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie fortepianu. Firmowane przez niego płyty to "Grechuta "(2001), „Zamyślenie " (2003 - As Empiku 2003 w kategorii Polski Jazz), „Opowieść” (2009), "Wojciech Majewski gra Skriabina" (2015), „Nie było lata” (2017).

Otrzymał 5 nominacji do nagrody Fryderyk w kategoriach: jazzowy album roku i muzyk jazzowy roku. W roku 2016 pianista wziął udział w nagraniu płyty „Tribute to Henryk Majewski”, która w roku 2017 otrzymała nagrodę Fryderyk w kategorii „album jazzowy roku”.

Koncertował w Niemczech, Izraelu, USA, Francji, Rosji, we Włoszech. Występował na prestiżowych festiwalach takich jak: Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Warszawa Singera czy Jazz Open w Stuttgarcie (koncert zamieszczony na płycie „Best of Jazz Open 1998”).

 

Wojciech Majewski, zdjęcie z archiwum artysty

 

Michał Miśkiewicz - perkusista o wyrazistym, rozpoznawalnym stylu, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako szesnastolatek zadebiutował w zespole Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Rok później do stałej współpracy zaprosił go Tomasz Stańko. Michał Miśkiewicz jest także członkiem zespołu Marcin Wasilewski Trio (niegdyś Simple Acoustic Trio), z którym zdobył m.in. nagrodę radiowej Trójki „Mateusz 2011”. Zespół ten również dostał się pod skrzydła ECM nagrywając dla tej wytwórni płyty: „Trio” (2005 - nagroda Fryderyk), „January” (2008 - nagroda Fryderyk), „Faithful” (2011), „Spark of Life” (2014 - nagroda Fryderyk), „Arctic Riff (2020, wspólnie z Joe Lovano). Współpracował z największymi nazwiskami jazzu światowego, m.in.: Busterem Williamsem, Billy Harperem, Dino Saluzzim, Arthurem Blythem, Joe Lovano, Johnem Surmanem, Mikem Turnerem, Gregoir Maretem, Andersem Jorminem, Palle Daniellsonem, Bobo Stensonem oraz Charlesem Lloydem.

W ankiecie Jazz Top uznany został za najlepszego perkusistę.

 

Michał Miśkiewicz

 

Sławomir Kurkiewicz - kontrabasista jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Na stałe współpracujący z pianistą Marcinem Wasilewskim i perkusistą Michałem Miśkiewiczem w Marcin Wasilewski Trio. W swojej dyskografii posiada ponad 30 albumów, wliczając tytuły tria Marcina Wasilewskiego, kwartetu Tomasza Stańko, czy zespołu Manu Katché z gościnnym udziałem Jana Garbarka. Był filarem wielu projektów Tomasza Stańko, gdzie występował obok takich artystów jak Dino Saluzzi, John Surman, Michelle Makarski, David Virelles, Joey Baron, Craig Taborn, Lee Konitz, Billy Harper, Marilyn Mazur, Zohar Fresco czy Marcus Miller. Koncertował ponadto z Adamem Pierończykiem, Joe Lovano, Charlesem Lloydem, Michałem Urbaniakiem.

 

Sławomir Kurkiewicz, zdj. prywatne archiwum artysty

 

 

4 grudnia, godz. 19:00 - sala widowiskowa

Igor Zakus Quartet (UKR) – HAPPY INSTANT

 

Wykonawcy:

Igor Zakus - bass, autor muzyki
Ruslan Bolatov - fortepian
Taras Kushniruk - gitara
Artur Frolov - perkusja

 

Igor Zakus – należy do czołówki jazzowych basistów na Ukrainie. Kompozytor, bandleader, wykładowca i współzałożyciel Jazz Kolo Project. Urodzony w Czerwonogrodzie pod Lwowem. Ukończył Akademię Muzyczną we Lwowie w klasie oboju. Na co dzień gra jazz, fusion, funk, ale nie tylko...

Współtworzy programy radiowe dla RadioJAZZ.FM , które mają na celu przybliżenie polskim melomanom ukraińskiej muzyki i muzyków jazzowych, a także przybliżenie naszych kultur i tworzenie wspólnych projektów muzycznych. Pierwszy program poświęcony jest wspólnym ukraińsko-polskim programom muzycznym, które odbywały się w ramach projektu Jazz Koło.

Ma na swoim koncie kilkanaście płyt, w tym Return (2018), Ukrainian Bass Song (2010), Kolomyiky (2008).

 

Igor Zakus

 

 

 

5 grudnia, godz. 19:00 - sala widowiskowa

Piotr Schmidt Quartet – TRIBUTE TO TOMASZ STAŃKO/DARK FORECAST

 

Wykonawcy:

Piotr Schmidt – trąbka,
Paweł Tomaszewski – fortepian,
Michał Barański – kontrabas,
Sebastian Kuchczyński - perkusja.

 

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, producent muzyczny, lider zespołów, wydawca, adiunkt na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie oraz wykładowca na wydziale Jazzu AM w Katowicach.  Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt to topowy trębacz polskiego jazzu. Jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 - 2010 zdobył wiele indywidualnych nagród i Grand Prix:

 • Nagroda indywidualna na "Jazz nad Odrą" 2008,
 • Nagroda indywidualna na "I'st Tarnów Jazz Contest" 2008,
 • Nagroda indywidualna na "Jazz nad Odrą" 2009,
 • III miejsce na "Zmaganiach Jazzowych" w Szczecinie, 2008,
 • Grand Prix na "III Novum Jazz Festival" w Łomży, 2010,
 • Nagroda dla Najlepszego Solisty Festiwalu na Getxo Jazz Festival, Hiszpania 2010,
 • Nagroda Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2012),
 • Nagroda Okolicznościowa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013).

 

Nagrody zespołowe Piotra Schmidta:

 • Grand Prix na XXX Międzynarodowym Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors”, Kraków 2006,
 • Grand Prix na „I’st Tarnów Jazz Contest”, Tarnów 2008,
 • Grand Prix na „Krokus Jazz Festival”, Jelenia Góra, 2008,
 • Grand Prix na „XII Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych”, Gdynia 2009,
 • II miejsce na Hoeilaart Jazz Festival, Belgia 2010,
 • Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na Getxo Jazz Festival, Hiszpania 2010.

 

Piotr Schmidt ma na swoim koncie trzynaście wydanych, autorskich płyt w tym trzy z zespołem Piotr Schmidt Electric Group (Schmidt Electric). Od 2011 roku regularnie notowany na podium w kategorii Najlepszy Trębacz Roku w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum.

Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Kuba Badach, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Miuosh, Walter Smith III, Alex Hutchings, Ernesto Simpson, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Maciej Sikała, Piotr Baron, Wiesław Pieregorólka, Grzech Piotrowski, Wojciech Niedziela, Jacek Niedziela-Meira, Marcin Jahr, Wojciech Karolak, Mariusz Bogdanowicz, Wojciech Myrczek, Apostolis Anthimos, Marek Napiórkowski, Dominik Wania, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Kazimierz Jonkisz, czy Michał Barański.

Piotr Schmidt jest również dyrektorem artystycznym wydawnictwa SJRecords, które od 2011 roku wydało 58 płyt różnych artystów, a obecnie wydaje ok. 10 płyt rocznie.

 

Piotr Schmidt, zdj. Jarek Rerych

 

Paweł Tomaszewski - pianista, kompozytor, aranżer, producent. Doktor habilitowany, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Współtwórca projektów Myrczek & Tomaszewski „Love Revisited”, Marta Król & Paweł Tomaszewski Group „Tribute To The Police”. Członek zespołu Anny Marii Jopek. Kierownik muzyczny oraz pianista zespołu Edyty Górniak. Producent muzyczny oraz członek zespołu Kingi Głyk.

Współpracował z artystami takimi jak: Nigel Kennedy, Eric Marienthal, Dean Brown, Michael „Patches” Stewart, Michał Urbaniak, Jarosław Śmietana, Urszula Dudziak, Kuba Badach, Mieczysław Szcześniak, Grażyna Auguścik, Adam Bałdych i wielu innych. Jeden z aranżerów albumu „Czułe Struny” Natalii Kukulskiej, która w 2021 roku uzyskała status platynowej. Nagrał ponad 40 płyt studyjnych jako muzyk sesyjny.

Jest zdobywcą Grand Prix oraz nagród indywidualnych wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce (m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Jazz Nad Odrą). Koncertował na scenach całego świata z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Odznaczony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w dziedzinie „Kultura” w 2015 roku.

Jego pianistyka i twórczość charakteryzuje się łączeniem różnych stylów i tradycji muzycznych, a wynikająca z jego warsztatu doskonała technika stanowi punkt wyjścia dla kreatywnej myśli oraz swobodnej ekspresji.

Brał udział w licznych nagraniach telewizyjnych, filmowych i radiowych w charakterze dyrygenta, kierownika muzycznego, aranżera, a także pianisty (1920. Wdzięczni Bohaterom, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Solidarity Of Arts w Gdańsku, Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy “Serca Bicie” w Bydgoszczy, Śląski Festiwal Jazzowy i inne).

Wiele jego kompozycji znajduje się zarówno na płytach autorskich, jak i innych wykonawców. Jest również kompozytorem dwóch dużych dzieł: “Symphony of the Galaxies” oraz „Polish Jazz Symphony” na orkiestrę symfoniczną, big-band oraz solistów.

Jest założycielem pierwszej w Polsce klasy elektronicznych instrumentów klawiszowych na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wykładał na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach, Chodzieży, Szczecinie, Nysie, Hobart, Brisbane, Sankt Petersburgu oraz Archangielsku.

www.facebook.com/paweltomaszewskimusic

 

Paweł Tomaszewski

 

Michał Barański - kontrabasista i gitarzysta basowy.Urodził się w 1984 roku. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Już jako czternastolatek został zauważony na warsztatach muzycznych przez amerykańskiego klarnecistę Brada Terry. Wraz z pianistą Mateuszem Kołakowskim i perkusistą Tomaszem Torresem weszli w skład kwartetu Terry'ego, wielokrotnie koncertując w USA i zdobywając szlify u źródeł jazzu.

Jest laureatem nagrody Grand Prix, którą otrzymał na 40. festiwalu Jazz Nad Odrą w kategorii zespołowej. Aniołek Jazzowy na Bielskiej Zadymce Jazzowej przypadł mu w 2005 roku. Otrzymał też główną nagrodę Swingujący Kruk na III Hot Jazz Spring w Częstochowie. Wraz z zespołem Triology (Mateusz Kołakowski – fortepian, Tomasz Torres – perkusja) zajął IV miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Hoeliaart w Belgii.

Występował w Knitting Factory w Nowym Jorku,  Jazz Bakery w Los Angeles, Vail Jazz Festival w Colorado, Berklee Performance Center w Bostonie. Współpracuje z amerykańskimi i polskimi jazzmanami:Bennie Maupinem, Danem Tepferem,Nigelem Kennedy,m,Davidem Doruzka,Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim,Michałem Urbaniakiem,Henrykiem Miśkiewiczem, Piotrem Baronem, Januszem Muniakem, Grzegorzem Nagórskim, Joachimem Menclem, Maciejem Sikałą, Jose Torresem,Grzechem Piotrowskim, Agą Zaryan, Mieczysławem Szcześniakiem,Kubą Badachem,Dorotą Miśkiewicz,Anną Serafińską, a także formacją Mate.o, Afromental, Natalią Niemen i zespołem New Life M oraz chórem gospel Trzecia Godzina Dnia.

www.myspace.com/michalbaranski

 

 

Michał Barański

 

Sebastian Kuchczyński - absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Stypendysta University of Louisville, Kentucky, USA. Perkusista, Kompozytor, Aranżer. Nagrał ponad dwadzieścia płyt z polskimi i zagranicznymi artystami jako członek grupy lub sideman.
Nagrał piosenkę "Minuty" zespołu hip-hopowego Stare Miasto, która pojawiła się na płycie "Albo Inaczej" Alkopoligami. Razem z gitarzystą Alexem Hutchingsem nagrał płytę "Tear The Roof Off" zespołu Schmidt Electric. Nagrana płyta "All Around: Oli Trzaska otrzymała nominację do nagrody fonograficznej Fryderyk w kategorii "fonograficzny jazzowy debiut".

Jest laureatem głównej nagrody na "XXXIII Getxo International Jazz Festival Contest" w Hiszpanii. Zdobywca nagrody Grand Prix na Zadymce Jazzowej w Bielsko-Biała w 2008 r. oraz Grand Prix na Junior Jazz w 2008 r. w Usti nad Labem, Czech Republic.

Zaaranżowany na Big Band utwór "Passion" Zbigniewa Seiferta został zaprezentowany na inauguracyjnym koncercie VIII Letniej Akademii Jazzu w Łodzi.
Koncertuje min. z zespołem soulowo-hip-hopowych założonym przez Michała Wróblewskiego "Radiostatik" w którym śpiewa Andre Washington, który na co dzień współprtacuje Beyonce czy Aretha'ą Franklin oraz Raashan Ahmad - raper z LA. Współtworzy także soulowo-funkową formację Kostek Yoriadis Band, który min. założył zespół "Human". Koncertuje z kwartetem "Biotone" założonym przez Michała Tomaszczyka  w którym to udziela się kompozytorsko.

Współtworzy także: Maciej Sikała Trio, Orkiestra Naxos, Recicl@-en cuero, Ola Trzaska Band, Konglomerat Big Band, Brass Federacja, Michael Patches Stewart "Film Project".

Współpracował także z: Dante Luciani, Benjiamin Drazen, Reggie Moore, NDR Big Band,  Ewa Bem, Stefan Weeke, Lora Szafran, Grzegorz Nagórski, Wojciech Karolak, Ronnie Cuber.

 

Sebastian Kuchczyński

 

Plakat Jazz bez 2021. Treść powtórzona w komunikacie

 • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

 • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone