Z pamięcią o Arcybiskupie Ignacym Tokarczuku

6 czerwca delegacja Centrum Kulturalnego w Przemyślu uczestniczyła w uroczystościach z okazji Roku abp Ignacego Tokarczuka połączonych z 10-leciem nadania Jego imienia Technikum nr 8 w Przemyślu.

Obchody rozpoczęły się w Bazylice Archikatedralnej Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem JE abpa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego.

Następnie uczestnicy udali się na Zamek Kazimierzowski, gdzie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów i absolwentów Technikum nr 8 w Przemyślu, dr Mariusz Krzysztofiński wygłosił odczyt pt. Ignacy Tokarczuk – człowiek, kapłan, patriota, a całość zakończyło ogłoszenie wyników konkursów: Śladami Księdza Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w 100. Rocznicę urodzin i Ksiądz Arcybiskup Ignacy Tokarczuk – budowniczy świątyń (w 100. Rocznicę urodzin) oraz otwarcie wystawy pokonkursowej.