Sukces młodych plastyczek z CK

9 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży "Kredki". Spośród 1125 zgłoszonych prac z Polski, Słowacji i Ukrainy, 25 nagrodzono, a 100 zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej. Wśród nagrodzonych laureatów znalazły się uczestniczki Warsztatów Plastycznych dla Dzieci i Młodzieży Centrum Kulturalnego w Przemyślu -  Aleksandra Kostecka, lat 7 i Jagoda Klimko, lat 11, które pracują pod okiem instruktora Rafała Kureczki.  Na wystawie, która będzie czynna do 28 kwietnia znalazły się odbitki graficzne: linoryty i monotypie, rysunki wykonane ołówkiem i piórkiem a także prace malarskie wykonane różnymi technikami: akwarele, tempery, gwasz. Celem konkursu jest popularyzacja autentycznej twórczości dziecięcej i młodzieżowej. Poszukiwanie talentów plastycznych poprzez wybór i ukazanie ich najlepszych prac. Rozbudzanie poczucia piękna i przygotowanie do odbioru sztuki.

Laureatki Konkursu od lewej Aleksandra Kostecka i Jagoda Klimko z rodzicami
i opiekunem Warsztatów Rafałem Kureczką (w środku),