• Slider 232
  • Slider 233
  • Slider 227
  • Slider 198
  • Slider 108

Ogólnopolska Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju - Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form

38. Ogólnopolska Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form

 

Termin: 19-22.01.2017 r.

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju

 

"Biesiada Teatralna" jest spotkaniem amatorskich zespołów teatralnych małych form - teatrów dramatycznych, kabaretów, teatrów wizji i ruchu, poezji, monodramów - z całej Polski. Wszystkie rywalizować będą o główne nagrody: "Złoty Róg Myśliwski Króla Jana" i "Złotą Misę Borowiny".

To jeden z najstarszych w kraju festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form (pierwsza biesiada odbyła się w 1976 r.), który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem,  a o udział w nim zabiegają najlepsze w kraju  teatry amatorskie. Dodatkowym atutem jest profesjonalne jury – znani aktorzy, reżyserzy i krytycy teatralni, którzy prowadzą warsztaty i specjalistyczne konsultacje.

 

 

Program
XXXVIII Biesiada Teatralna
Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form
Horyniec - Zdrój 2017

Patronat:
Marszałek Województwa Podkarpackiego

Organizatorzy:
Centrum Kulturalne w Przemyślu
Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu – Zdroju

Jurorzy i konsultanci:
Łukasz Drewniak  -  krytyk teatralny, Kraków
Henryk Hryniewicki – aktor, reżyser , Rzeszów
Tomasz Stockinger - aktor teatralny i filmowy, Warszawa
prof. Józefa Zając (Ziuta Zającówna) -  aktorka, wykładowca PWST - Kraków

Konferansjer:
Paweł Sroka - Jarosław




19 stycznia 2017, godz. 14.00

Teatr KRZYK
Stowarzyszenie Teatr Krzyk w Maszewie
„TO FACE” – zespół
reżyseria:  Marek Kościółek, współpraca reżyserska: Anna Gini Euska
obsada: Lena Witkowska, Mateusz Zadala


Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy
Częstochowa
„WIECH czyli KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ” – Stefan Wiechecki
reżyseria: Wojtek Kowalski
obsada: Eugeniusz Ślusarski, Wojtek Kowalski


Tyski Teatr Słowa
Miejskie Centrum Kultury w Tychach
„Dziób w dziób” – Halina Prześluga
reżyseria: Paweł  Drzewiecki
obsada: Anna Buczkowska, Izabela Lulewicz, Marta Michalska, Agnieszka Szumańska, Alina Bachara, Piotr Józef Adamczyk, Piotr Kumor


Teatr Plaster
Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu
„Juwenilia, czyli jak skończyć w pięknym szaleństwie”- wg Stanisława Witkiewicza
reżyseria: Paweł Sroka
obsada: Weronika Makowska, Natalia Lachowska, Magdalena Mnich, Agata Kontek, Wiktoria Krzywonos, Patrycja Stec, Dorota Trysło, Julia Wygnaniec


Teatr PARK
Młodzieżowy Dom Kultury  Bielany w Warszawie
„Zaraza” – scenariusz  inspirowany  sztuką Petera Barnesa pt. „Czerwone nosy”
reżyseria:  Stanisław Dembski, Sebastian Słomiński
obsada:  Paulina Grzeszczak, Lena Hadi, Magdalena Mówińska, Magdalena Wielądek, Aleksandra Paczek, Krystyna Zawora, Antoni Korczak, Damian Matuszak, Edward Myronenko, Sebastian Słomiński


godz. 22.00
Impreza towarzysząca
Teatr NEMNO
Rzeszów
„Dupa”- scenariusz, reżyseria, scenografia, wykonanie Henryk Hryniewicki




20 stycznia 2017, godz. 14.00

Teatr TATA
Zmiennica
„Pierwsza miłość”- Samuel Beckett, tłum. Maria Ziębina
reżyseria: Damian Kierek
obsada: Damian Kierek


Grupa  Artystyczna Teatr T.C.R
Tychy
„W składzie porcelany” –  Marcin Stachoń
reżyseria:  Wojciech Klimala
obsada: Marcin Stachoń  


Teatr Resursa
Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu
„Trojanki” – Eurypides w adaptacji Jean Paula Sartre’a, tłumaczenie Jerzy Lisowski
reżyseria: Robert Stępniewski
obsada: Danuta Piątkowska-Poręba, Hanna Zembrzycka, Dorota Lewandowska, Monika Kornafel, Julita Walasik, Irmina Kołodziejczyk, Jolanta Nędzi, Joanna Tam, Joanna Pawlina, Marcin Fortuna, Wojciech Rudkowski, Dariusz Wróbel


Teatr Satyry Zielona Mrówa
Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie
„Niech się miota złość na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne”- na podstawie satyr i bajek Ignacego Krasickiego
reżyseria:  Robert Kaczorowski
obsada:  Anna Maria Kosek, Anna Zaniewicz, Justyna Makolus, Marcelina Sak,Teresa Albińska, Adam Lipiński, Patryk Zabielski, Kuba Piwowarski, Mikołaj Zieńczuk, Piotr Ostrowski


Teatr  „PRZEDMIEŚCIE”
Ośrodek Działań Teatralnych Aneta Adamska w  Rzeszowie
„Podróż” - na podstawie powieści „Józef i jego bracia” Thomasa Manna
reżyseria:  Aneta Adamska
obsada:  Aneta Adamska, Jakub Adamski, Monika Adamiec, Paweł Sroka, Maciej Szukała


Godz.  21.30
Impreza towarzysząca
„Już nie zapomnisz mnie” - recital w wykonaniu Tomasza  Stockingera,
akompaniament - Stefan Gąsieniec




21 stycznia 2017, godz. 14.00

Teatr FIETER
Dom Kultury w Ozimku
„Wyprzedaż” – Arnold Wesker
reżyseria: Robert Konowalik
obsada: Justyna Mehl-Czubak, Agnieszka Jarocka


Teatr KOD
Dębnowski Ośrodek Kultury w Dębnie
„Koniec” –  Samuel Beckett, tłumaczenie Antoni Libera
reżyseria: Anatol Wierzchowski
obsada:  Bartosz Mazurkiewicz


Teatr PUK - PUK
Miejski Ośrodek Kultury  w  Świdniku
„Wnętrze ” – Katarzyna Marjasiewicz
reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz
obsada: Monika Kowalczyk, Arkadiusz Klej, Sylwia Kośka, Paulina Dziachan, Łucja Mucha, Anna Żurek, Maciej Piasecki


TEATR POŚWIĘCONY
Katowice
„Jarosław Ocalony” –  Jarosław Filipski
reżyseria: Jarosław Filipski
obsada: Paweł Ziegler


Grupa Teatralna PRIMA APRILIS
Kraków
„Serenada” – Sławomir Mrożek
reżyseria:  Piotr Wojdyło
obsada: Katarzyna Cebula, Joanna Ledeman, Anna Lach, Adrian Tatrocki, Karol Krzystanek




22 stycznia 2017, godz. 16.00

Gala XXXVIII Biesiady Teatralnej
Uroczyste odczytanie werdyktu jury, wręczenie nagród, prezentacja laureatów Biesiady.

 

Teatr FiAKiER Warszawa - "Wyjowisko" - Nagroda Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana (zdj. Krystyna Juźwińska)
XXXIV Ogólnopolska Biesiada Teatralna – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form, Horyniec-Zdrój 2013 r.

 

 

 

Copyright © 2015 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone