Karpackie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży

Karpackie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży jest wynikiem zapoczątkowanego w 2001 r. międzynarodowego projektu konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pn. Karpackie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży „Wczoraj – Dziś – Jutro”. Jego głównym pomysłodawcą i organizatorem było Centrum Kulturalne w Przemyślu, które nawiązało wówczas współpracę z Vihorlatskim Osvetowym Strdeiskiem w Humennem (Słowacja), Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży „Galicja” we Lwowie (Ukraina) oraz Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Egerze (Węgry). Dzięki porozumieniu z tymi ośrodkami konkurs organizowany jest co dwa lata w innym kraju, a wystawa pokonkursowa prezentowana jest w każdym z uczestniczących w projekcie kraju.

Jest to jedyny w swoim rodzaju konkurs, który łączy młodych ludzi z Polski, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Słowacji. Ich sny, marzenia, tęsknoty i wyobrażenia są przedstawiane za pośrednictwem sztuki. Klasyczne grafiki jak druk wypukły, druk wklęsły czy inne alternatywne techniki, na szeroką skalę odzwierciedlają emocjonalny i rzeczywisty świat uczestników.

Zobacz fotorelację z podsumowania imprezy w 2015 r.

Galeria nagrodzonych prac w 2015 r.