• Slider 369
 • Slider 379
 • Slider 375
 • Slider 380
 • Slider 378
 • Slider 108

Kalendarz imprez

PLIKI DO POBRANIA
 • |  Sierpniowy kalendarz imprez

 • 23 sierpnia, godz. 18:00 - Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

  Wydarzenie od:

  Niepodległa - koncert w wykonaniu Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej

  Wstęp wolny


   

  23 sierpnia (czwartek), godz. 18.00 – w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej (pl. B. Joselewicza 1) odbędzie się Koncert „NIEPODLEGŁA” w wykonaniu Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, z udziałem ks. Abpa Adama Szala i Korpusu Oficerskiego Wojska Polskiego.

  Organizatorzy: Duszpasterstwo Młodzieży i Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Współpraca: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 8 września - klub Piwnice

  Wydarzenie od:

  Narodowe Czytanie 2018 - „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego

  Wstęp wolny


   

  „Niezwykle ciekawa, obrazująca specyficzne polskie losy powieść, wiele zawartych w książce pytań jest dzisiaj w Polsce aktualnych, dlatego wydaje się ona ważna, warto więc ją przypomnieć i przeczytać” – to słowa Prezydenta RP Andrzeja Dudy, podczas ogłaszania wyboru lektury.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 8 września - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  V FESTIWAL KULTURY RZECZPOSPOLITEJ - Dario Niccodemi „Scampolo” (Gałganek) - komedia liryczna w 3 aktach w wyk. Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie, reż. Zbigniew Chrzanowski

  Bilety:


   

  Historia spektaklu sięga roku 1946, kiedy to we lwowskim Teatrze Miniatur wystawiono włoską komedię Daria Niccodemi „Scampolo”, której polski tytuł brzmiał „Świderek”. To zabawna, ale i pełna wzruszeń, opowieść o sierocie imieniem Scampolo, która wyrzucona z domu przez ciotkę, musi znaleźć dla siebie miejsce na świecie. Podejmuje pracę służącej u studenta inżynierii. Pomiędzy dwójką młodych ludzi szybko nawiązuje się szczególna więź, która mogłaby przerodzić się w bliższą relację, gdyby nie… pozostali bohaterowie tej historii, którzy mają akurat do załatwienia własne interesy. Reżyser „Gałganka”, Zbigniew Chrzanowski, który postanowił przypomnieć lwowskiej publiczności ów spektakl, spędził wiele lat na poszukiwaniu tekstu sztuki przetłumaczonej przez Jarosława Iwaszkiewicza, która ostatni raz była pokazywana w Polsce niemal 70 lat temu. Wreszcie udało mu się dotrzeć do rękopisu suflerskiego, który znajdował się w archiwach wrocławskiego Ossolineum. Ten niecodzienny „powrót” spektaklu do Lwowa publiczność Polskiego Teatru Ludowego przyjęła wyjątkowo entuzjastycznie, mamy nadzieję, że spodoba się również przemyskiej publiczności.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 30 września, godz. 17:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Premiera bajki tanecznej „Kopciuszek” w wyk. Zespołu Tanecznego „Koralik” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, reż. i choreografia Dorota Pantuła-Ferlejko

  Bilety:


   

  Zespół „Koralik”, zdobywca wielu nagród, w tym  w  lipcu 2018 r. aż czterech we włoskim Rimini na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „Magia Italiana” i „Złotej Jodły” na 45. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Młodzieży Szkolnej w Kielcach, ponownie przeniesie nas w świat wspaniałej bajki braci Grimm. Barwna inscenizacja pokazana zostanie przed wyjazdem do Niemiec na Międzynarodowy Festiwal „Spotkania na Granicy”.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 5 października, godz. 17:00 - Galeria 12

  Wydarzenie od:

  Konkurs Fotograficzny „KARPACKIE OBLICZA” – podsumowanie

  Wstęp wolny


   

  Celem konkursu jest promocja twórczości fotograficznej oraz ukazanie w oryginalny i niepowtarzalny  sposób piękna Karpat,  jego zabytków, architektury, parków krajobrazowych, terenów naturalnych, ludzi i wydarzeń. Zgłoszeń do konkursu można dokonywać w terminie do dnia 15 września 2018 roku. Efekty pracy jego uczestników będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej czynnej do 17 października.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 7 października, godz. 13:00 - Plac obok Szkoły Podstawowej w Morawsku

  Wydarzenie od:

  VI „BIESIADA NAD MORAWSKIM ŁĘGIEM” – Prezentacja Tradycji Kulinarnych Podkarpacia

  Wstęp wolny


   

  Potrawy z bobu lub grochu,  kasze zapiekane jaglana i jęczmienna będą w tym roku tematem przewodnim konkursu. Tradycje kulinarne stanowią ważny element naszego dziedzictwa kulturowego,  zostaną one przypomniane przez gospodynie, które sięgną do swoich rodzinnych przepisów, dzięki czemu będziemy mogli poczuć smak dawnych potraw. Dodatkowo prezentacjom towarzyszyć będzie kiermasz produktów „z domowej spiżarni”, a także pokaz dawnych sprzętów wykorzystywanych w kuchni. Biesiada ma zasięg wojewódzki a na zgłoszenia organizatorzy czekają  do 20 września.

  Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Urząd Gminy Jarosław, Stowarzyszenie „Kobiety Razem” w Morawsku

 • 12 października, godz. 19:00 - klub Piwnice

  Wydarzenie od:

  Olga Boczar – koncert jazzowy w ramach projektu „Polski Jazz 360 stopni”

  Bilety:


   

  Olga Boczar - wokalistka, flecistka, songwriterka, nominowana do Fryderyków 2016 w kategorii "Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku". Jest absolwentką Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, oraz doktorantka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Brała udział w wielu festiwalach i koncertach, a także nagraniach dla programów telewizyjnych oraz radiowych. Współpracowała m.in. z Andrzejem Jagodzińskim, Anną Serafińską, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Marią Sadowską, czy Haliną Frąckowiak.

  Organizatorzy: Fundacja „Polski Jazz”, Centrum Kulturalne w Przemyślu

Copyright © 2018 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone