7 października, godz. 13:00 - Plac obok Szkoły Podstawowej w Morawsku

Wydarzenie od: 2018-10-07

VI „BIESIADA NAD MORAWSKIM ŁĘGIEM” – Prezentacja Tradycji Kulinarnych Podkarpacia

Wstęp wolny

Potrawy z bobu lub grochu,  kasze zapiekane jaglana i jęczmienna będą w tym roku tematem przewodnim konkursu. Tradycje kulinarne stanowią ważny element naszego dziedzictwa kulturowego,  zostaną one przypomniane przez gospodynie, które sięgną do swoich rodzinnych przepisów, dzięki czemu będziemy mogli poczuć smak dawnych potraw. Dodatkowo prezentacjom towarzyszyć będzie kiermasz produktów „z domowej spiżarni”, a także pokaz dawnych sprzętów wykorzystywanych w kuchni. Biesiada ma zasięg wojewódzki a na zgłoszenia organizatorzy czekają  do 20 września.

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Wójt Gminy Jarosław. Współorganizator: Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” w Morawsku