6 stycznia, godz. 19:00 - sala widowiskowa

Wydarzenie od: 2018-01-06

National Theater: William Shakespeare WIECZÓR TRZECH KRÓLI – komedia w pięciu aktach (retransmisja)

Bilety: 35 zł (dorośli), 30 zł (młodzież, seniorzy)

„Wieczór Trzech Króli” to jedna z najpopularniejszych komedii Szekspira, zasadzająca się na typowym qui pro quo, a jednak znacznie mądrzejsza i głębsza, niż opierające się na tym samym zabiegu dużo późniejsze europejskie farsy. Reżyser Simon Godwin, którego realizacje „Człowieka i nadczłowieka” i „Strategii gołych kawalerów” oglądaliśmy w cyklu „National Theatre Live”, wykreował ten żywiołowy i radosny spektakl głównie dla Tamsin Greig („Drugi hotel Merigold”, „Tamara i mężczyźni”, „Pamiętnik Anny Frank”). Obok niej zgromadzono jednak równie gwiazdorską obsadę: Daniel Rigby (seriale „Flowers” i „Jericho”), Tamara Lawrence („Undercover”), Doon Mackichan („Smack Pony”) i Daniel Ezra („Zaginiony”, „Undercover”).

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu