17 grudnia, godz. 16:00 - sala widowiskowa

Wydarzenie od: 2017-12-17

Z cyklu „Bolshoi Ballet Live” retransmisja baletu „DZIADEK DO ORZECHÓW” Piotra Czajkowskiego

Bilety: 30 zł (dorośli), 25 zł (młodzież, seniorzy)

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu "Dziadka do orzechów". Choć prapremiera dzieła odbyła się w Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych. Choć dziś spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna "Dziadek do orzechów" okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego. Polskie napisy, czas trwania 130 min.

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu