• Slider 426
  • Slider 437
  • Slider 439
  • Slider 406

"Przystanek Poezja" z Zuzanną Ostafin

22 lutego o godz. 16.00 zapraszamy do Klubu "Piwnice" Centrum Kulturalnego w Przemyślu na "Przystanek Poezja". Autorski wieczór zatytułowany „Życie jak pory roku” poświęcony będzie twórczości Zuzanny Ostafin z Lubziny, laureatki wielu konkursów poetyckich m.in. II miejsca w konkursie „Strofy o porach roku” w Zamościu, specjalnego wyróżnienia Burmistrza Ropczyc w konkursie „Jan Paweł II”. Zuzanna Ostafin jest członkiem Polskiego Związku Niewidomych.  Jej wiersze prezentowane są na stronie internetowej Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”. Trzykrotnie ukazały się także w zbiorowym tomiku Dorocznego Spotkania Poetów, wydawanym przez CK w Przemyślu. W roku 2012 wiersz „Łzy Tęsknoty” stał się tekstem do piosenki wokalistki zespołu „Wojownicy”. Do kilku jej wierszy muzykę skomponował Jacek Marcińczak, muzyk Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Ich premierowe wykonanie będzie miało miejsce podczas jej wieczoru autorskiego w Przemyślu. 

Zuzanna Ostafin jako poetka debiutowała w 2003 roku w dniu Pierwszej Komunii Św. syna, kiedy to zainspirowana tym wydarzeniem napisała swój pierwszy wiersz, by móc podarować mu coś wspaniałego i wyjątkowego. Od tego czasu w swych wierszach o życiu, przyrodzie i uczuciach pobudza wyobraźnię, pozwala oczyma duszy ujrzeć to czego w realnym świecie nie można zobaczyć. Mimo, iż jest osobą całkowicie niewidomą pozwala zatrzymać się, dostrzec rzeczy na ogół błahe, lecz jakże bliskie naszemu codziennemu życiu.

Podczas spotkania będzie można posłuchać wierszy w interpretacji Alicji Czado, Julii Oleksińskiej, Haliny Pusio oraz w wykonaniu samej Autorki i jej córeczki Alicji. Dla każdego gościa przygotowaliśmy bezpłatny mini tomik z wierszami poetki. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

 

Copyright © 2018 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone